تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سیگنال جدید آمریکا به بازار ارز ایران

در صورتی که اسکناس آمریکایی در روز جاری بتواند به بالای محدوده حمایتی برگردد، انتظارات کاهشی در بازار ارز کمرنگ‌تر خواهد شد.

سیگنال جدید آمریکا به بازار ارز ایران

رویداد۲۴ دیشب برخی معامله گران عنوان می‌کردند که آمریکا تصمیم گرفته است، سپاه را از لیست تحریم‌های خود خارج نکند. این خبر می‌تواند چنین سیگنالی را به بازار ارز مخابره کند که قرار نیست توافق هسته‌ای بین ایران و آمریکا برقرار شود. بخشی از تحلیل گران نیز عنوان کردند که نوسان گیران ممکن است در ابتدای روز جاری با جوسازی پیرامون این شایعه، فضای بازار ارز را ملتهب کنند.

به گزارش اکو ایران، در صورتی که اسکناس آمریکایی در روز جاری بتواند به بالای محدوده حمایتی برگردد، انتظارات کاهشی در بازار ارز کمرنگ‌تر خواهد شد. با این حال، شرایط در روز‌های اخیر برای بازیگران افزایشی بازار نیز چندان مساعد نبوده است و آن‌ها در شکست مقاومت دلار ناکام بودند.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی جدید قیمت سکه در بازار


بررسی‌های حواله‌ای نشان می‌دهد که اسکناس آمریکایی کار راحتی برای افت قیمت ندارد، چرا که ارزش حواله درهم امارات در محدوده‌ای است که مانع سقوط دلار در بازار داخلی است.

معامله گران احتمال کمی می‌دهند که دلار از کانال کنونی خارج شود، ولی در صورت وقوع این اتفاق، کاهشی‌ها تا تا زمانی که قیمت دلار به محدوده مطئنی نرسد ورود معناداری به معاملات نخواهند داشت.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: