تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۲ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

احتمال امضای قرارداد تسلیحاتی ریاض-تل‌آویو چقدر است؟

یک رسانه اسرائیلی از تلاش‌های تل‌آویو برای مجاب کردن طرف سعودی به امضای قرارداد بزرگ تسلیحاتی با این رژیم در حاشیه سفر جو بایدن به منطقه پرده برداشت.

احتمال امضای قرارداد تسلیحاتی ریاض-تل‌آویو چقدر است؟
رویداد۲۴ یک رسانه اسرائیلی از تلاش‌های تل‌آویو برای مجاب کردن طرف سعودی به امضای قرارداد بزرگ تسلیحاتی با این رژیم در حاشیه سفر جو بایدن به منطقه پرده برداشت.

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های عربی به نقل از شبکه عبری‌زبان کان خبر دادند، مسئولان اسرائیلی قصد دارند هنگام سفر بایدن به «سرزمین‌های اشغالی» از دولت آمریکا بخواهند از نفوذ خود در عربستان استفاده و آن‌ها را مجاب به امضای قرارداد تسلیحاتی با اسرائیل کنند.

در بسته پیشنهادی اسرائیل، خرید تعداد زیادی از سامانه‌های تسلیحاتی از جمله سامانه‌های پدافند هوایی به چشم می‌خورد.


بیشتر بخوانید: آنچه از سفر مهم بایدن به خاورمیانه می‌توان انتظار داشت / اقتصاد ایران به زمان برجام باز می گردد؟
قرار است این پیشنهاد حین بازدید بایدن از پایگاه‌های نظامی اسرائیل از جمله پایگاه هوایی بلماخیم در منطقه نقب و نشست‌های او با بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل و آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک این رژیم مطرح شود، زیرا به اعتقاد کارشناسان، امضای چنین قرارداد تسلیحاتی‌ای با عربستان سعودی می‌تواند تاثیرات اقتصادی بسیار شگرفی برای اسرائیل به همراه داشته باشد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دی سال گذشته، روزنامه یسرائیل هیوم اعلام کرده بود، اسرائیل با فروش سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین و عصای سحرآمیز به امارات متحده عربی مخالفت کرد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۳
0
0
و این در حالی است که از سال 2011 تاکنون برای همه مردم منطقه خاورمیانه و مردم دنیا ثابت شده است که رژیم صهیونیستی همراه با چند کشور دیگر و به سرکردگی آمریکا و در سال سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی از تروریست ها در سوریه، لبنان، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.
نظرات شما
پیشخوان