تاریخ انتشار: ۲۰:۴۰ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی کمیسیون انرژی:

میدان جدید گازی با ظرفیت یک تریلیون مترمکعب کشف شده

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در خصوص گاز در شمال میدان گازی پارس جنوبی، میدان جدیدی کشف شده که بر اساس تخمین اولیه حدود یک تریلیون مترمکعب ظرفیت گاز طبیعی در آن است. اگر این اکتشاف کامل‌تر شود پیش بینی این است که مخزن بزرگ تری بوده و امکان تولید بیشتر را برای کشور فراهم کند.

کشف میدان گازی جدیدرویداد۲۴ سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از استماع گزارش مدیر شرکت نفت و گاز پارس و مدیرعامل شرکت پتروپارس در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون به استماع گزارش مدیرعامل شرکت پتروپارس اختصاص داشت. گزارشی از سوابق گذشته و برنامه های اخیر این شرکت و پروژه هایی که در دست اجرا دارند به خصوص فاز ۱۱ میدان پارس جنوبی به اعضای کمیسیون ارائه کردند. همچنین در خدمت مدیر شرکت نفت و گاز پارس بودیم که گزارشی از وضعیت پروژه ها اصلی این شرکت ارائه کردند.

وی اظهار کرد: مهم ترین اولویت این شرکت پروژه فشار افزایی میدان گازی پارس جنوبی بود. بر اساس این گزارش مجموعا در حال حاضر فشار افزایی در خشکی است. در ۱۲ فاز به صورت سه مجموعه و سه هاب بزرگ فشار افزایی در حال انجام است که در مجموع ۱۰۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید پارس جنوبی افزوده خواهد شد.


بیشتر بخوانید: چرا به قرارداد گاز پروم روسیه با ایران نمی‌توان امیدوار بود؟/ مسکو برای خودش رقیب نمی‌تراشد!


سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خبر مهمی که ایشان دادند این بود که کارهای اکتشافی نیز در موازات در حال انجام است. از ۴ عملیات اکتشافی که تا به امروز برنامه ریزی شده است، دو مورد مراحل اولیه آن انجام شده است. پیش بینی اکتشاف یک میدان نفتی سبک به نام یلدا صورت گرفته و بنظر می رسد که ظرفیت مناسبی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در خصوص گاز نیز در شمال میدان گازی پارس جنوبی، میدان جدیدی کشف شده که بر اساس تخمین اولیه حدود یک تریلیون مترمکعب ظرفیت گاز طبیعی در آن است. اگر این اکتشاف کامل تر شود پیش بینی این است که مخزن بزرگ تری بوده و امکان تولید بیشتر را برای کشور فراهم کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۲
0
1
از الان زنده خواران دارن دندان تیز میکنن واسه غارتش
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: