تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار اعلام شد

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور، شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار را اعلام کرد.

شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار اعلام شد

رویداد۲۴ به گزارش همشهری آنلاین، نرجس‌خاتون اسعدی سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور گفت: این ودیعه به خدمت‌گیرندگان تحت پوشش این دفتر که فاقد مسکن بوده و از دهک‌های درآمدی یک تا سه باشند و در یک سال اخیر کمک هزینه نگرفته باشند، تعلق می‌گیرد.

اسعدی با بیان اینکه برای پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار، گزارش مددکاری ملاک نیازمندی خانواده است، افزود: برای پرداخت ودیعه مسکن به زن سرپرست خانوار، او باید از خانواده پرجمعیت باشد.

وی ادامه داد: با وجود پیگیری‌های مکرر برای تصویب سرانه ودیعه مسکن بانوان سرپرست خانوار به میزان ۱۰۰ میلیون تومان، در دستورالعمل جامع مالی سازمان مبلغ ۲۴ میلیون تومان درج شده است.


بیشتر بخوانید: سیاست‌های دولت چه بر سر بازار مسکن آورده است؟


اسعدی درباره میزان سود ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: ودیعه مسکن پرداخت‌شده به جامعه هدف دفتر، بلاعوض است و سود بانکی ندارد.

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور در ادامه اعلام کرد: اکنون ۲۵۸ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش این دفتر هستند و حدود ۶ هزار خانوار ثبت‌شده در سامانه سازمان، پشت نوبت دریافت مستمری قرار دارند که مقدمات اولیه جذب آنان انجام شده است.

اسعدی گفت: حدود ۹۷ درصد از خانواده‌های زن سرپرست تحت پوشش و ثبت‌شده در سامانه از مستمری ماهانه برخوردار هستند و اقدام لازم برای جذب سایر خانواده‌های تحت پوشش پشت نوبت دریافت مستمری هم انجام گرفته و در دست اقدام است.

وی درباره تاثیر شرایط شیوع بیماری کرونا بر تعداد زنان سرپرست خانوار بیان کرد: بیماری کرونا تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار داشته است. به صورتی که برخی از خدمت‌گیرندگان که بازتوان شده و فعالیت اقتصادی را شروع کرده بودند، ورشکست شدند و مجدد به چرخه حمایت‌های سازمان بازگشته‌اند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: وام ودیعه مسکن
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
0
سه‌شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۹:۳۱:۱۷
بنده از سال 1399 تاکنون 2 بار برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده ام ولی متاسفانه تاکنون خبری از ودیعه مسکن نیست و نبوده است چرا؟
و اعتراض هم می کنم هیچ کسی هم پاسخگو و جوابگو نیست چرا؟
از مسئولان ذی‌ربط درخواست رسیدگی داریم.
محمد میرزابابایی - از نسیم شهر بهارستان جاده تهران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: