تاریخ انتشار: ۰۰:۱۷ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
غلامرضا نوری قزلجه در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

کجای دین گفته مرد قلچماق، دختر مردم را در ون پرت کند/ هیچکس بعد از دستگیری توسط گشت ارشاد نمی‌گوید خدا را شکر مرا ارشاد کردند

غلامرضا نوری در واکنش به فوت مهسا امینی می‌گوید: رفتار‌ گشت درست نیست، این افراد این مسائل را در کجای دین کشف کرده‌اند که باعث شده یک مرد قلچماق یا یک ورزشکار، دختر مردم را بگیرد و در ون پرت کند.

غلامرضا نوری قزلجه

رویداد۲۴ زهرا ظهروند: واکنش‌ها به فوت مهسا امینی دختر جوانی که توسط گشت ارشاد دستگیر شده بود، همچنان ادامه دارد. در همین رابطه، غلامرضا نوری به رویداد۲۴ گفته بنده قبل از این اتفاق در ماه‌های گذشته در خصوص لزوم تجدیدنظر در این موضوعات اظهارنظر داشتم. افراد ممکن است نظرات متفاوتی راجع به این بحث داشته باشند که باید نظرات را جمع و متمرکز کرد و کار صحیح این است که قبل از وقوع این حوادث باید چاره‌جویی شود و اگر بخشی از قانونی نیاز به اصلاح دارد انجام شود تا کار به اینجا نرسد.

او می‌گوید: ما معمولاً مسئله‌محور هستیم و عادت کرده‌ایم مسئله ایجاد شود، سپس به دنبال حل آن برویم و هنوز خیلی به این نکته که قبل از ایجاد مسئله از وقوع آن جلوگیری کنیم، عادت نکرده‌ایم. بالاخره فرصت‌طلب‌ها از هر فرصتی استفاده می‌کنند، بنابراین حاکمیت نباید این فرصت‌ها را ایجاد کند.

نوری با اشاره به خشم مردم در پی فوت مهسا امینی می‌گوید: خشم مردم را در برخورد نادرست و مصاحبه‌های نادرست مسئولان ذیربط بعد از وقوع این اتفاق، می‌دانم. بنده معتقد هستم به هر شکلی که این اتفاق افتاده باشد، قابل توجیه نیست که از نیروی انتظامی تشکر کنیم. به عبارتی اگر او را زده‌اند، اشتباه کرده‌اند، اگر محیط استرس‌زا بوده و فشار وارد شده هم اشتباه بوده است.


نماینده مجلس: مردم به خاطر فوت مهسا امینی دو روز اعتراض کردند و تمام شد/ هر کس از این به بعد به خیابان بیاید، لیدر جریان معاند است!


عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی می‌گوید: به هیچ صورت این اتفاق قابل توجیه نیست و چاره کار عذرخواهی مسئولان ذیربط و تجدیدنظر در این روش‌ها بود. این روش‌ها شاید در ظاهر باعث باحجابی در خیابان‌ها شود، اما هیچ‌گاه نمی‌توانند در مردم، عفت، دیانت، ایمان و باور ایجاد کنند. یک لحظه متصور شوید که این اتفاق برای یکی از اعضاء خانواده یا دوستان شما می‌افتاد که او را می‌گرفتند و وارد ون می‌کردند و بعد از گرفتن تعهد او را رها می‌کردند، اما می‌دانید چه روحیه‌ای در او ایجاد می‌شود؟

وی می‌گوید: این‌طور نیست که فردی بعد از دستگیری توسط گشت ارشاد، ارشاد شود و وضو بگیرد و دو رکعت نماز شکر بخواند که خدا را شکر من را گرفتند و ارشادم کردند، در حالی که این اتفاق اثر برعکس و بدی در ذهن ایجاد می‌کند. به همین‌رو این رفتار‌ها درست نیست، این افراد این مسائل را در کدام سنت و سیره ائمه و پیامبر (ص) کشف کرده‌اند که باعث شده یک مرد قلچماق یا یک ورزشکار، دختر مردم را بگیرد و در ون پرت کند.

گشت ارشاد مقابل مترو می‌ایستد چون بازداشت راحت‌تر است

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می‌گوید: رفتار‌های گشت ارشاد نه تنها جامعه را باحجاب، بلکه بی‌اعتقاد و بی‌عفت می‌کند. اینکه گفته می‌شود گشت ارشاد در ورودی مترو می‌ایستند و دختران به اصطلاح بدحجاب را دستگیر می‌کنند، به دلیل راحتی کار است که می‌توانند سریع آن‌ها را بگیرند و مقرری خود را که ون یا کلاس است را پر کنند.

نوری با اشاره به بی‌حجاب‌شدن برخی سلبریتی‌ها پس از این اتفاق، اظهار کرد: چه کسی وضعیت حجاب را به اینجا رساند؟ وقتی ما می‌گوییم این کار به نفع حجاب و عفت جامعه و اسلام نیست به این دلیل است که همان‌هایی که حجاب دارند را از دست می‌دهیم. با چه محاسبه و علم روان‌شناسی و آمار می‌گویند ما در حال حل مسئله هستیم و جامعه را اصلاح می‌کنیم، در حالی که راه را برعکس می‌روند. به همین دلیل معتقد هستیم با این کار به اسلام و دین ضربه وارد می‌کنند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
20
رویکرد جمهوری اسلامی کار دستش داد
جمهوری اسلامی دیگر محبوبیت سال ۵۷ را هرگز تجربه نخواهد کرد و آن محبوبیت با سوسیس صد هزار تومنی به تاریخ پیوست
چارتا کیسه زباله شده ده هزار تومن
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
19
درود بر پدرت که همچین فرزندی تربیت کرده درود بر اون شیری که خوردی کل بحث ما هم همینه
121
|
Germany
|
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
1
22
گشت ارشاد مقابل مترو می‌ایستد چون بازداشت راحت‌تر است
از مترو قشر ضعیف جامعه استفاده میکند یا طبقات متوسط چرا سری به محله های خودی نشین لاکشری در شمال و و نمیدونم چی چی هیلز لواسون نمیزنی.البته گشت انجا هم دارید ولی با این در مترو فرق داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
احسنت به تو خیلی خوب گفتی. جرئت ندارن تو بگن به اشرافیتی که خودشون درست کردن
محمدمعصومی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
10
با حجاب صادقانه
بی حجاب درستکار
دانایی و عقل است
اما
با حجاب منافقانه
بی حجاب منافق
جهل و تکبر است
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
15
رویداد چراساکت هستید موچ بزرگ دستگیری افراد رسانه درکشور شروع شده صدها خبرنگاران راشروع به دستگیری کردن بالیطت بلند بالا ازمچید توکلی تارونقی یاهشدا ر ره چامعه خب نگاران وفعالیتن رسانه ح اقل کاری است بدهید تاهوشیاری بدهید
ارش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
2
13
در دین شما همهچیز مباح است ! دروغ !اختلاس رشوه رباخواری ریا کاری !ظلم !قتل غارت چپاول ! هرکس هم اعتراض کند می شود اخلالگر وشورشی واخارجی بر خلیفه پیغمبر!
احسان معتمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
8
1
کجای جهان سابقه دارد بدکاران بخاطر ارشاد خدا را شکر کرده باشند که دختران بی حیا و بی عفت انها بیایند خدا را شکر کنند بزودی تمام بی حجابها را شلاق خواهیم زد مانند طالبان ظاهرا ازادی را اینها به چیز دیگه بودن اشتباه گرفته اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
اوهه چته منکه شک دارم تو واقعا دیندار باشی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
0
0
معلومه چی زدن اینها فقط به خاطر چند تار مو بی حجاب وبی حیا بی عفت شدن دختران عزیز وخوب سرزمین مادریشان ایران
کجای دنیا دختران را بی‌جهت شلاق میزنن مگه دوران اعراب جاهلیت است که دختران را زنده ب گور می کردن والا یه چیزی زده که‌این قدر لاف میزنه وخیال بافی میکنه
نظرات شما