تاریخ انتشار: ۲۱:۱۴ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

نوروزی نماینده مجلس: مجازات علی کریمی در قانون پیش‌بینی شده / مدعی العموم باید ورود کند

حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای علی کریمی در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب و اتهام‌زنی به نظام کرده که مجازات آن همان طور که گفتم در قانون اسلامی پیش‌بینی شده است.

مجازات علی کریمیرویداد۲۴ به گزارش فارس: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: مدعی‌العموم موظف است به خاطر اتهام‌زنی به نظام و نشر اکاذیب مورد محاکمه قرار دهد.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون مجازات اسلامی برای آشوبگر و اغتشاشگر چه مباشر باشد و چه مسبب، مجازات در نظر گرفته شده است.

وی افزود: چنانچه فرد جزو افراد مسئول و شبه‌مسئول باشد، شبه مسئول به این معنا که با استفاده از امکانات حکومت به جایگاهی رسیده باشد و از شهرت برخوردار شده باشد، مجازات سنگین‌تری نیز برایش درصورت ارتکاب جرم مجازات سنگین‌تری هم برایش در نظر گرفته می‌شود.


بیشتر بخوانید: فارس: دادستانی باید از طریق پلیس اینترپل علی کریمی را تحت تعقیب قرار دهد/ اتهام او افساد فی‌الارض است


نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: آقای علی کریمی در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب و اتهام‌زنی به نظام کرده که مجازات آن همان طور که گفتم در قانون اسلامی پیش‌بینی شده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: مدعی‌العموم موظف است که علی کریمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر نشر اکاذیب و اتهام‌زنی به نظام مورد محاکمه قرار دهد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
1
13
روز محاکمه شما هم میرسه هم این دنیا هم اون دنیا...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
2
4
چرا دادستانی به توطئه پدر مهسا امینی ورود نمی کند.پدر مهسا امینی با همکاری مقامات اورشلیم دختر خود را کشته و جسد را درون گشت ارشاد انداخته تا نظام و ولایت فقیه را رسواکند و آبروی نداشته ما را ببرد. چرا مسئولین رسیدگی نمی کنند.
مهسا امینی
|
Germany
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
1
5
در قانون مجازات اسلامی شما، برای کسی که 92000 میلیارد تومان دزدی کرده، مجازات در نظر نگرفتن؟
نظرات شما