تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱

سیگنال جهش چشمگیر قیمت طلا و دلار به بازار سکه

اقتصادنیوز: بررسی‌ها نشان می‌دهد از یک سو قیمت جهانی طلا جهش قابل توجهی را ثبت کرده و از سوی دیگر قیمت دلار به قله‌ی جدید صعود کرده است

سیگنال جهش چشمگیر قیمت طلا و دلار به بازار سکه

رویداد۲۴ به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه از دو جناج مورد حمایت تمام قد گرفته است. از یک سو قیمت جهانی طلا جهش قابل توجهی را ثبت کرده و از سوی دیگر قیمت دلار به قله جدید صعود کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت اونس طلا در معاملات جهانی بیش از ۳۰ دلار رشد کرده و به مرز ۱۷۰۰ دلار رسیده است.

حمایت تمام قد دلار از بازار سکه

قیمت دلار هم بالای محدوده ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. تحلیلگران فنی معتقدند این دو محرک یاده احتمالا قدرت سکه بازان افزایشی را بیشتر خواهد کرد.

ارزش ذاتی سکه بالا رفت

ارزش ذاتی سکه دیروز بالا رفت و به ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه هم اندکی پایین آمد.

فعالان بازار سکه باور دارند این اتفاق نشان می‌دهد که سکه علی رغم قرار گرفتن در مسیر صعودی، سرعت رشدی متناسب با افزایش قیمت دلار و اونس طلا نداشته است.

عبور قیمت سکه از محدوده مقاومتی

از سوی دیگر سکه امامی توانست از محدوده مقاومتی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کند و به آستانه سطح ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

شرط مهم برای ریزش قیمت سکه

عده‌ای از معامله گران می‌گفتند در شرایط فعلی برگشت دلار به کانال ۱۴ میلیون تومان دشوار است. به عقیده آن‌ها سکه در شرایطی نزولی خواهد شد که قیمت دلار ریزش کند.

پیش بینی معامله گران از قیمت سکه

این دسته از معامله گران باور دارند در صورتی که سکه محدوده ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را حفظ کند احتمال رسیدن این فلز زرد رنگ به سطح مقاومتی ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم وجود خواهد داشت.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت طلا ، قیمت سکه
نظرات شما