تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱ - ۰۹ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

زیدآبادی: اگر کشور این گونه پیش برود نیاز به نیروی برانداز ندارد

زیدآبادی گفت: جمهوری اسلامی با دست فرمان گذشته دیگر نمی‌تواند ادامه بدهد. این وضعیت بن بست مطلق است و امکان تداوم ندارد. سیستم هم در درون خودش این موضوع را احساس می‌کند.

زیدآبادی: اگر کشور این گونه پیش برود نیاز به نیروی برانداز ندارد

رویداد۲۴ خبرآنلاین نوشت: زیدآبادی در پاسخ به سوالی درباره این گفته علوی تبار که شطرنج بازی با طرف مقابل را یک نوع بازی با گوریل می داند زیرا هر وقت بخواهند زیر بازی می زنند، چیست، گفت: علوی تبار می خواهد شطرنج بازی کند، و به عبارتی با آن ها در قدرت سهیم بشود؛ با آن ها رقابت کند و فلان مناصب را بگیرد. طرف مقابل هم اجازه نمی دهد و چه بسا هنوز هم همینگونه باشد، اما من در این سطح وارد نمی شوم و ادعایی که بخواهم مجلسی بگیرم و ... ندارم.

جمهوری اسلامی با دست فرمان گذشته دیگر نمی تواند ادامه بدهد. این وضعیت بن بست مطلق است و امکان تداوم ندارد. سیستم هم در درون خودش این موضوع را احساس می کند.

احمد زیدآبادی فعال سیاسی ، پیش از کناره گیری از دنیای سیاست، در کافه خبر خبرآنلاین شرکت کرد و به سوالات عبدالجواد موسوی پاسخ داد. او در پاسخ به این سوال که بعد از اعتراضات اخیر، چه تحلیلی از وضعیت دارید با اعلام مطلب بالا گفت: این که معترض و مخالف را به رسمیت می شناسند و تلاش می کنند میان آنان با اغتشاشگر مرز بندی کنند، در گذشته نبوده، و اظهار چنین موضوعی به دلیل رویارویی با یک مساله عینی مرتبط با بحران های متعدد در کشور است.

او در پاسخ به سوالی راجع به عکس العمل نظام سیاسی نسبت به اعتراضات اخیر گفت: تاکید نظام سیاسی بر این که هر اعتراضی دارید به ما بگویید، نشانه این نیست که بنیان های فکری شان عوض شده، اما سیستم برای بقای خودش مجبور است در رفتار خود تغییر جهت بدهد. اگر کشور این گونه پیش برود نیاز به نیروی برانداز و دشمن ندارد و از درون دچار فروپاشی می شود.

او در باره پرسشی راجع به این که بسیج دانشجویی خواهان گفت و گو است چه نظر دارد، گفت: چه بهتر که طرف مقابل خودش را رشد داده و خواهان گفت و گو است؛ زیرا همه طرف ها از این موضوع بهره می گیرند، مادامی که طرف مقابل خودش را آماده گفت وگو می کند، آدمی که حرف دارد اگر دعوت به گفت و گو را پس بزند خودش را نفی کرده است. و من هرگز در موقعیتی که بخواهم خودم را نفی کنم نمی خواهم قرار بگیرم.

او در ادامه گفت: من از این وضعیت که کجا روی کسی را کم کرده ام، یا بینی کسی را به خاک مالیده ام عبور کرده و بسیار فاصله گرفته ام. بعضی ها نمی توانند این مساله را تحمل کنند. می گویند بالاخره تو باید یک پرتابه خشمی باشی، که بپاشه به صورت همه آن کسانی که جبار و قدرتمند هستند و من اصلا این نیستم و هیچ وقت اینگونه نبوده ام. و اگر یک وقتی چنین خیالی کرده اید، خیال خودتان بوده است. من که مسئول درک شما نیستم.

زیدآبادی در پاسخ به سوالی درباره این گفته علوی تبار که شطرنج بازی با طرف مقابل را یک نوع بازی با گوریل می داند زیرا هر وقت بخواهند زیر بازی می زنند، چیست، گفت: علوی تبار می خواهد شطرنج بازی کند، و به عبارتی با آن ها در قدرت سهیم بشود؛ با آن ها رقابت کند و فلان مناصب را بگیرد. طرف مقابل هم اجازه نمی دهد و چه بسا هنوز هم همینگونه باشند، اما من در این سطح وارد نمی شوم و ادعایی که بخواهم مجلسی بگیرم و ... ندارم. من فکری را به چالش می کشم و می گویم که این فکر برای کشور دارای این ضررها است...شاید از اول اشتباه همین بود که اصلاح طلب ها در قدرت سهیم شدند و بازی منازعه برای کسب مناصب را درپیش گرفتند. مساله اصلی روشنفکر حوزه مدنی، اعتلای جامعه، و تامین منافع عمومی بر اساس خیر عمومی است. من اساسا دنبال قدرت نیستم این ها هم خیالشان راحت است. همچنین خیالشان راحت است که دنبال حذف هم نیستم. بلکه دنبال متقاعد سازی هستم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: احمد زید آبادی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iraq
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
3
4
این اصلاح طلب ها رو بیارید دوباره راس کار تا از بن بست بیرون بیاد نه آقای زید آبادی اصلا خودت بشو ریس جمهور مردم مردم کردن این جماعت فقط برای پست مقام خودشونه
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
این اصلاح طلب ها - جنسشون از همان کرباس اصول گرایان است. فقط می خواهند به جای اصول گرایان اینها بخورند و در قدرت باشند. بقیه اش همه اش دروغ و فریب است. خاتمی سر دسته فریب کاران است و صدمه ای که او به امید مردم زد بسیار بیشتر از صدمه هایی است که مموتی به کشور زد
ناشناس
|
Romania
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
3
5
زیدآبادی تو برو دست خاتمی دو دوزه باز را ببوس. دستت برای مردم رو شده
محمدرضا کیانفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۴
0
1
.
احمد زیدآبادی اصلاح‌طلب گفت: در هر شرایطی برای گفتگو با هر کس آماده هستم.

آقای زیدآبادی،
آفرین بر شما که سرانجام به ضرورت گفتگو با مخالفان جمهوری اسلامی پی بردید لطفاً تا دیر نشده ذیل همین پیام موافقت‌تان را برای تعیین زمان و مکان گفتگو مرقوم فرمایید.
گر گوهری از کَفَت برون تافت، در سایه‌ی وقت می‌توان یافت.
ور وقت رود ز دستت ارزان، با هیچ گهر خرید نتوان.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.
نظرات شما