تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

وزیر بهداشت: تحریم دیگر جواب نمی‌دهد/ در تولید واکسن کرونا خودکفا شده‌ایم؛ صادرات را آغاز کرده‌ایم

وزیر بهداشت گفت: ایران از دیرباز به داشتن نوابغ معروف بوده و تحریم‌ها نباید مانعی برای ارتباط دانشمندان و جوانان ایرانی با دنیا شود چرا که دنیا به سمت برداشتن مرز‌های دانش حرکت می‌کند.

وزیر بهداشت

رویداد۲۴ بهرام عین اللهی در نشست سازمان‌های بین المللی مقیم ایران افزود: اعمال تحریم‌های غیر قانونی، مربوط به قرون وسطی و عقب گرد به آن دوران است که سازمان‌های بین المللی باید در جهت رفع محدودیت‌های اعمال شده از سوی نظام سلطه به کشور‌های مستقل کمک کنند.  

وی با بیان این که اعمال تحریم‌ها دیگر جواب نمی‌دهد، گفت: مردم ایران در صورتی به سازمان‌های بین المللی اعتماد بیشتری خواهند کرد که کارکرد و خروجی داشته باشند؛ به خصوص که وجود تحریم‌ها باعث می‌شود این سازمان‌ها نتوانند به وظایف اصلی خود عمل کنند. البته تحریم‌ها دوام نخواهد داشت و تنها سوابق و‌مواضع سازمان‌های بین المللی نسبت به این محدودیت هاست که در تاریخ و اذهان عمومی باقی می‌ماند.
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: در طول تاریخ سابقه نداشته که بیماران را تحریم کرده باشند که این کار نسبت به بیماران ایرانی انجام شد؛ کاری ناجوانمردانه که در هیچ فرهنگ و دین و آیینی مرسوم نبوده است و ما انتظار داریم که سازمان‌های بین المللی، رسالت ذاتی و اخلاقی خود را نشان دهند چراکه سلامت نباید مشمول تحریم شود.  
 
دکتر عین اللهی با بیان اینکه تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و نظام استکبار در تاریخ، ثبت می‌شود، افزود: اخیرا گزارش فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به ایران چاپ و ارائه شد که در آن، آثار مخرب تحریم‌ها بر خدمات بهداشتی، درمانی، دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی، روش‌های تشخیصی، پژوهش و همکاری‌های دانشگاهی احصا شده است.  
 
وی گفت: برخی از شرکت‌های خارجی تحت تاثیر تحریم از فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران امتناع می‌ورزند که رفتاری غیراخلاقی و غیرانسانی است.  
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: در فرهنگ ما وقتی فردی بیمار می‌شود، به ملاقات او می‌روند و به بیمار کمک می‌کنند که امیدواریم این فرهنگ در جهان، رواج یابد. البته تفکر مردم جهان با حاکمان زورگو تفاوت دارد و تحریم‌ها در شرایط کنونی از نظر هیچ ملتی، قابل قبول نیست.


بیشتربخوانید: حقوق پرستاران خارجی ۱۰ برابر ایران است/ نظام سلامت کشور، مافیایی است!


وی با اشاره به برگزاری ۴ نشست قبلی با نمایندگان سازمان‌های بین المللی در وزارت بهداشت با موضوعاتی مانند دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت و انجام اقدامات مشترک، خاطرنشان کرد: موضوع نشست بعدی، سلامت اتباع بیگانه در ایران است که در همین زمینه گروه (G ۵) اقدامات خوبی را انجام داده و در دستور کار قرار دارد.  
 
دکتر عین اللهی یادآور شد: در منطقه‌ای قرار داریم که بیماری‌ها و مشکلات حوزه سلامت کشور‌های همسایه، ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و اگر با همسایگان خود همکاری و تعامل نکنیم، مشکلات حوزه سلامت آن‌ها به ایران نیز منتقل می‌شود.  
 
وی به واکسینه کردن رایگان تمام اتباع خارجی در ایران اشاره و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد توانمندی‌های خود در حوزه سلامت را با کشور‌های منطقه به اشتراک بگذارد.  
 
وزیر بهداشت یادآور شد: ایران در تولید واکسن کرونا خودکفا شده و علاوه بر تامین نیاز داخلی، صادرات به سایر کشور‌ها را آغاز کرده و آمادگی دارد واکسن مورد نیاز کشور‌های مختلف را با همکاری سازمان‌های بین المللی تامین کند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
0
4
آره شما زنده ای جیباتم که پر پوله همینطور یخچالای خونه بقیه ام که آدم نیستن پس نتیجه می گیریم تحریمها بر مردم ایران اثری نداشته
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
0
6
دوکی جون تحریم که از اولش قرار بود جواب نده از دوران مموتی نژادتون!!!ما هم همه میدونیم تحریم کشکه و ما سالهای ساله در همه تخصصها خودکفا شدیم و تو تو دهن آمریکا و انگلیس زدیم.فقط یه لطفی بکن واکسنهای کروناتون رو که صادرات کردید بجای پول از اون غربی های امپریالیسم یکی دو ورق آموکسی سیلین بگیر.گویا قیمتش چندین برابر واکسن فایزر شده تو تهران!!!!!!
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
1
3
اسکول چی میزنی؟؟؟شما عرضه تولید یه سرم که آب نمک ساده هست رو ندارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
1
1
پفیوس شربت آنتی بیوتیک تو داروخانه هات نیس اونوقت داری … اضافه میخوری
بهرام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
0
0
هاهاهاهاهاهاهاها
نظرات شما