تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱

طعنه سنگین یک پرسپولیسی به کی‌روش؛ پیشنهاد بهتر داشت، تهران‌گردی نمی‌کرد!

ناصر محمدخانی ستاره اسبق تیم ملی ایران ضمن اشاره به بازگشت کی‌روش به تهران و حضور این مربی در کاخ سعد آباد، یادآور می‌شود: شک نکنید اگر کارلوس کی‌روش پیشنهاد خارجی داشت هرگز به ایران برنمی‌گشت و تهران‌گردی نمی‌کرد!

کارلوس کی‌روش

رویداد۲۴ ناصرمحمدخانی در واکنش به حذف تیم ملی از جام‌جهانی با بیان این جمله می‌گوید: واقعیت امر این است که امروز فوتبال ژاپن خرج خود را از قاره آسیا جدا کرده است. این تیم توانسته است آلمان و اسپانیا را شکست داده و به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند در حالی که همه تصور می‌کردند در این گروه چشم بادامی‌ها اولین تیمی‌باشند که حذف می‌شوند.

او ادامه می‌دهد: ژاپنی‌ها اما با همکاری تیمی، وحدت، همدلی و استفاده از یک مربی کاربلد بومی توانست غیر ممکن را ممکن کرده و اسپانیا و آلمان را شکست دهد. کاری که از هیچ تیم دیگری از قاره آسیا بر نمی‌آمد. ما باید از ژاپنی‌ها الگو بگیریم و بدانیم فوتبال نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است. دیگر نمی‌توان با یک مربی ۷۰ ساله موفق ظاهر شد و باید به فکر مربی جوان و با انگیزه تری باشیم. اینکه یک دسته از بازیکنان علاقه دارند فلان مربی سرمربی تیم ملی باشد به سود فوتبال ایران نیست.

محمدخانی در مورد پیروزی کره جنوبی مقابل پرتغال هم صحبت کرده و می‌گوید: کره جنوبی دیگر نماینده آسیا هم پرتغال را شکست داد و ثابت کرد از چه قدرتی برخوردار است. این تیم هم یک مربی با انگیزه و جوان پرتغالی به اسم بنتو دارد که تیمش را به خوبی هدایت می‌کند. ما باید این تیم و ژاپن را الگو قرار دهیم و نباید در خواب غفلت باشیم. باید بپذیریم موفقیت در جام جهانی یعنی ژاپن و کره جنوبی نه اینکه با یک پیروزی برابر ولز حماسه سازی کنیم. باید واقعیت‌های فوتبال را بپذیریم.

مهاجم گریزپای تیم ملی ایران و پرسپولیس در دهه ۶۰ ضمن اشاره به بازگشت کی‌روش به تهران و حضور این مربی در کاخ سعد آباد، یادآور می‌شود: شک نکنید اگر کارلوس کی‌روش پیشنهاد خارجی داشت هرگز به ایران برنمی‌گشت و تهران‌گردی نمی‌کرد! او پس از اینکه در جام ملت‌های آسیا همراه ایران ۳ گل از ژاپن خورد و نتوانست موفق شود به کلمبیا و مصر رفت. نتیجه حضورش در این دو تیم چه بود؟ او نتوانست تیم کلمبیا را با آن همه بزرگ به جام جهانی برساند و در مصر هم عملکرد موفقی نداشت. پس از آن دوباره به ایران برگشت و سرمربی تیم ملی کشورمان شد.


بیشتربخوانید: سرمربی تیم مطرح اروپایی جایگزین کی‌روش می‌شود!


ناصرمحمدخانی ادامه می‌دهد: کارلوس کی‌روش مربی بزرگی بوده اما درگذشته و الان دیگر آن مربی سابق نیست. تیم ملی ایران اما یک مربی با دانش و جوان تر می‌خواهد که شجاعت بیشتری داشته و به دنبال فوتبال هجومی‌و زیبا باشد. فوتبال ایران پتانسیل لازم برای ارائه فوتبال تهاجمی را دارد و نباید فقط دفاعی بازی کند. ما اگر مقابل آمریکا کمی‌هجومی‌تر و مثل ۱۵ یا ۲۰ دقیقه پایانی بازی می‌کردیم حتم بدانید از گروه خود صعود می‌کردیم.

او خاطرنشان می‌کند: امسال شاید بهترین شرایط برای صعود تیم ملی ایران به دور حذفی جام جهانی به وجود آمده بود. ما شکست سنگینی را مقابل انگلیس متحمل شدیم اما مقابل ولز یکی از ضعیف ترین تیم‌های قاره اروپا برنده شدیم و به لطف تساوی این تیم با آمریکا بهترین فرصت را برای صعود داشتیم اما نتوانستیم استفاده کنیم. به نظر می‌رسید ما برای مساوی کردن برابر آمریکا بازی کردیم و درصورتی که برای پیروزی و برد به میدان می‌رفتیم موفق تر ظاهر می‌شدیم. به همین خاطر هم می‌گویم تیم ایران یک سرمربی جوان و شجاع تر می‌خواهد. کسی که بتواند تغییرات اساسی در تیم ملی بدهد و این تیم را برای ۴ سال دیگر و جام جهانی بعدی آماده کند.

ستاره پیشین خط حمله تیم ملی ایران در خصوص عملکرد مهاجمان تیم کشورمان در این رقابت‌ها نیز می‌گوید: تیم ایران برای اولین بار در جام جهانی ۴ گل زد که ۲ گل آن را مدافعان زدند. مهدی طارمی‌در بازی با انگلیس و ولز خیلی خوب بازی کرد و نشان داد ستاره تیم ایران است. سردار آزمون هم با وجود پشت سر گذاشتن مصدومیت زحمت خود را کشید و به نظرم نقش مهمی‌در پیروزی مقابل ولز داشت اما همان طور که گفتم فوتبال ایران پتانسیل تهاجمی‌بیشتری دارد. ما می‌توانیم با هافبک‌های تکنیکی‌تر، موقعیت‌های بیشتری برای مهاجمان خود ایجاد کنیم و امیدوارم در آینده بازیکنان تکنیکی و پاسورتری را در ترکیب تیم ملی مشاهده کنیم.

ناصرمحمدخانی همچنین در خصوص قهرمان احتمالی جام جهانی نیز پیش بینی می‌کند: مثل همیشه برزیل مدعی اصلی قهرمانی است. این تیم در قطر هم مدعی اصلی است در حالی که فرانسه مدافع این عنوان است. فرانسه ستاره ای مثل امباپه دارد که می‌تواند در صدم ثانیه نتیجه را تغییر دهد و شاید این تیم بتواند بار دیگر قهرمان جام جهانی شود. اسپانیا هم شاید مدعی باشد اما دیگر آن تیم سابق نیست در حالی که آرژانتین و مسی هم نیم نگاهی به قهرمانی دارد. به هر حال رقابت بین این تیم‌هاست و باید دید در نهایت چه تیمی به این عنوان خواهد رسید.

خبر های مرتبط
برچسب ها: کارلوس کی روش
نظرات شما