تاریخ انتشار: ۱۹:۴۹ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

واکنش سازمان زندان‌ها به تعرض در بند زنان

سازمان زندان‌ها اعلام کرد: علاوه بر اینکه مراقبت از زندانیان زن حاضر در زندان‌های کل کشور توسط کارکنان خانم صورت می‌گیرد، نحوه نگهداری این افراد نیز به صورت شبانه روزی مورد نظارت قرار دارد.

تعرض به زنان در زندان

رویداد۲۴  مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه نوشت: در پی انتشار برخی شایعات بی اساس و برخی ادعا‌های کلی و بدون ذکر مصداق در فضای مجازی، روابط عمومی سازمان زندان‌ها طی اطلاعیه‌ای ضمن رد این شایعات تاکید کرد: یکی از شاخص‌ترین طبقه بندی‌های موجود در زندان‌های کشور تفکیک زندانیان زن از بخش مردان است و همچنین مراقبت از زندانیان زن در زندان زنان نیز توسط کارکنان خانم انجام می‌شود

در این اطلاعیه آمده است:

ساختار مدیریت زندان زنان از ابتدای ورود زندانیان به گونه‌ای طراحی شده که تمامی اقدامات اعم از نگهداری، اعزام به مراجع قضائی و درمانی توسط کارکنان خانم صورت می‌پذیرد.

اطلاعیه روابط عمومی سازمان زندان‌ها در ادامه به شرایط نگهداری زندانیان خانم اشاره و تاکید می‌کند: محل نگهداری زنان زندانی در زندان‌های کشور از جهت زیستی، کیفیت نگهداری، اقدامات تأمینی و تربیتی از وضعیت مناسب برخوردار بوده و همواره رعایت کرامت همه جانبه زنان زندانی و حقوق شهروندی آنان در ابعاد مختلف مورد توجه مسئولین سازمان زندان‌های کشور است.

در ادامه این اطلاعیه ضمن اشاره به دسترسی ناظرین قانونی به وضعیت زندان‌های کشور تصریح شده: در عین حال واحد‌های نظارتی سازمان زندان‌ها و نیز مراجع قضائی به طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد کرده، به گونه‌ای که در طول شبانه روز با دوربین‌های مدار بسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان مراتب دائماً مورد کنترل واقع می‌شود، ضمن آنکه به طور نوبه‌ای با اعزام افراد متخصص و بازرسین ویژه از سازمان زندان‌های کشور، زندان‌های زنان مورد بازرسی قرار گرفته به نحوی که تاکنون در مورد تعرض در زندان‌های زنان هیچ‌گونه گزارشی ثبت نشده است.

در پایان این اطلاعیه، تاکید شده این سازمان حق شکایت به دستگاه قضائی، از تمام کسانی که مبادرت به انتشار اخبار کذب و دروغ می‌نمایند را برای خود محفوظ می‌داند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
5
هیچی ازتون بعید نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
3
والله و اعلم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
1
3
وقتی که دوربین‌های زندان اوین هک شد رأفت اسلامی کاملا آشکار بود!!! نیاز به تکذیب نیست آنهایی که این شایعات!! را می سازند دژمنند!!!!!!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
0
3
بازجو ها هم زن هستند ؟ !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
2
0
دوست من دراین اغتشاشات دستگیرشد و۵ روز بعد آزاد شد با تصور شکنجه وتجاوز رفت وقتی برگشت گفت بسیار خوش رفتار بودندودرکمال احترام برخوردمیکردند پزشک خانم وروانشناس و....همه زن بودند وهیچ خبری از آزار روحی ویاجسمی نبود
نظرات شما