تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۰۲ دی ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

امام جمعه موقت تهران: در ماجراهای اخیر، قبح حجاب شکسته شد/ گرانی‌های بی منطق توجیهی ندارد

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: در ماجرای فتنه انگیری های سه ماهه اخیر از میان آسیب های مادی و معنوی که به جامعه ما وارد شد، دو آسیب یعنی آسیب شکستن قبح بی‌حرمتی به مقام زن با شکستن عفاف و حجاب و دیگری ایجاد گسست های عاطفی در جامعه از همه مهمتر بود.

حاج علی اکبری

رویداد۲۴ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با دعوت همه به رعایت تقوای الهی گفت: بهترین توشه ای که در سفر ابدی انسان را یاری می کند، تقواست.

وی با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و با اشاره به ماجرای فتنه انگیری های اخیر گفت: ماجرای فتنه انگیری‌های سه ماهه اخیر از میان آسیب های مادی و معنوی که به جامعه ما وارد شد دو آسیبش مهمتر بود که اولین آسیب شکستن بی حرمتی به مقام زن با شکستن عفاف و حجاب بود.

وی افزود: سست کردن بنیان خانواده در غرب و این سیر بنیان کن به سوی سایر کشورها را رها کردند و هم در امریکای لاتین و افریقا و بخشی از اسیا خرابی های جبران ناپذیری به وجود اورد. در ایران عزیز ما که موج استحاله هویتی زنان که در دوران ستم شاهی آغاز شده بود و در متن برنامه های رسمی رژیم‌کثیف ستم گر قرار گرفته شد، با پرچم اسلام ناب محمدی متوقف شد و بازگشت به هویت فاطمی در دستور کار ملت ایران قرار گرفت.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی حرفی نو و نگاهی نو و تحول آفرین در این عرصه پیش روی بشریت گذاشت و این‌نگاه جدید در قالب کنش گری زن مسلمان ایرانی عینیت یافت و الگوی سوم زن در برابر الگوی شرقی و غربی را ارایه کرد.

وی یادآور شد: تعبیر زیبای مقام معظم رهبری که فرمودند زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی در چشم زنان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود و عفیف و محجبه و شریف بود و در عین حال در مرکز بود و می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگه داشت. این الگوی درخشنده، منطق غربی مسلط درباره زنان را به چالش کشید و چشم جهانیان را در اقصی نقاط عالم به خود جلب کرد و در برابر استعمار غربی در موضوع زن صف آرایی کرد. اگر چه تا تحقق این الگوی سوم و فاخر و برجسته و پاک سازی فرهنگ ایرانی از شایبه الگوی فرهنگی غربی راه طولانی در پیش داریم ولی آنچه در چهل روز گذشته انجام شد، در راستای رشد و تعالی زنان کاری بزرگ بود و اقدامی فرخنده و پربرکت و همین مقدار کابوسی برای غربی ها بود که میدیدند.

بیشتربخوانید: روایت امام جمعه موقت تهران از رنجش رهبر انقلاب از کشته‌شدن افراد بی‌گناه در بلوچستان/ فتنه‌انگیزی‌ها جمع خواهد شد

حاج علی اکبری تاکید کرد: ما در جریان اخیر شاهد تلاش گسترده ای برای ضربه زدن به منطق اسلامی در موضوع زن بودیم البته در ماجراهای اخیر مشاهده کردید که در فتنه انگیزی های اخیر همه شیاطین را بسیج کردند و عناصر خودفروخته خود را به میدان آوردند و از ظرفیت فریب خوردگان استفاده کردند تا در برابر منطق انقلاب اسلامی صف آرایی کنند و به این اهتزاز هویتی زن ضربه جبران ناپذیری را بزنند گرچه از جامعه بزرگ ایران و از سوی جامعه بانوان ما و دختران یک نه بزرگ را شنیدند، اما خلاءهای فرهنگی و ضعف های ساختاری در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی و دشواری هایی که در عرصه های دیداری و شنیداری داریم و ولنگاری درحوزه مجازی، باعث خسارت جبران ناپذیری در این بخش شد و در این بخش هم باز چشم امید ما به فاطمه زهرا (س) است.

وی افزود: خسارت دیگری که در فتنه انگیزی های اخیر وارد شد، ایجاد گسست های عاطفی در جامعه بود.

وی در پایان گفت: در هیاهوی این فتنه انگیری ها صدای صاحبان اصلی انقلاب کمتر شنیده شد و کسانی که در این چند ماه زیر چرخ سنگین فشارهای زندگی قرار داشتند و گرانی های افسارگسیخته را تجربه می کردند و در موضوع مسکن وعده هایی داده شد ولی شرایط جور دیگر شد و ظلم مضاعفی در هیاهوی اخیر به جامعه ما شد.

حاج علی اکبری در پایان تاکید کرد : دولت محترم  برای حل مسایل کشور مصمم است، ولی برخی از این مشکلات کاملا وابسته به تدابیر داخلی است والا  گرانی های بی منطق توجیهی ندارد و  ان‌شاءالله در این زمینه فکری شود و با مهربانی دولت این مشکلات برطرف شود و هرجا که دولت و مسولان‌نمی توانند کار را پیش ببرند با مردم صحبت کنند و رییس جمهور مردمی با مردم صحبت کند و مسایل را با آنها در  میان بگذارد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
1
12
دولت، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس 100 درصد فقط عامل اصلی مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور بودند و هنوز هم هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
جسارتا جاج اقا در کنار حجاب بانوان قیمت دلار را هم ببینید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
1
11
وای مصیبتا قبح زنان دنیا به اندازه عمر کره زمین شکسته شده، وای مصیبتا.....خجالت بکشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
0
0
تورم یعنی کاهش ارزش پول ملی. تورم، فقیر را فقیرتر و سرمایه دار را ثروتمند تر می کند.
بروید حساب کنید در این ۴۳ سال چقدر از جیب فقرا دزدید و به جیب ثروتمندان ریختید قبل از آنکه حسابرس اصلی به حسابتان برسد! حتی اگر این را هم نمی دانستید باز هم مسوول اید نداتستید و عهده دار مسولیت شدید. هنوز گمان می کنید پر تقوا هستید و جنت برای تان رزرو شده است!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
0
0
شخصیت شماها که از خودتان بت ساخته بودید به همت نسل جدید این کشور به لجن کشیده شد دست شان درد نکند
نظرات شما