تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

چرا مرغ نایاب شد؟

فرزاد طلاکش، دبیرکل انجمن طیور ایران در گفتگو با اکوایران موضوع کمبود نهاده‌های دامی و اثر آن بر کمبود مرغ را تکذیب کرد.

چرا مرغ نایاب شد؟

رویداد۲۴ به گزارش اکوایران، طی روز‌های اخیر کمبود یا به عبارتی نایاب شدن مرغ در برخی از مناطق کشور بخصوص استان‌های غربی به یکی از مشکلات بزرگ در این مناطق بدل شده است. این کمبود در حالی رقم خورده که دولت طی ماه‌های گذشته به دفعات اعلام کرده بود که کمبودی در این بازار وجود ندارد.

فعالان بازار و دولتی‌ها در این خصوص دو سناریو مطرح می‌کنند. در سناریو اول معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه علت این کمبود را به عدم تحویل به موقع کنجاله سویا از سوی یکی از واردکنندگان به مرغداری‌ها نسبت می‌دهد و براین نکته تاکید می‌کند که این موضوع موجب شده تا شاهد کاهش جوجه ریزی در اسفندماه باشیم، کاهشی که اثر آن در حال حاضر در بازار نمایان شده است. به گفته سیروس نوروزی مشکل به وجود آمده در بازار از طریق توزیع مرغ منجمد طی روز‌های آینده برطرف خواهد شد.

اما در این خصوص فعالان بخش خصوص نگاه دیگری دارند. فرزاد طلاکش، دبیرکل انجمن طیور ایران در گفتگو با اکوایران موضوع کمبود نهاده‌های دامی و اثر آن بر کمبود مرغ را تکذیب کرده و می‌گوید: این موضوع صحت ندارد. اما او بر این نکته تاکید می‌کند در بهمن و اسفند سال گذشته به دلیل بی برنامگی در جوجه ریزی از سوی انجمن جوجه یکروزه میزان جوجه ریزی ۲۰ میلیون قطعه کاهش یافت که این امر در بازار اثرگذار بوده است. او افزود: سال گذشته باید ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه ریزی می‌شد، اما ۸۰ میلیون قطعه جوجه ریزی کردیم. به همین دلیل دچار کمبود شدیم؛ اما این مشکل موقتی است و کمبود مرغ بلند مدت نخواهد بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: گوشت مرغ
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۱
0
0
مرغ که کمیاب نیست در شهر ما ۶۳هزار تومان فراوانه فکر کنم اینطوری اعلام میکنن که مردم هجوم بیارن برای خرید مرغ تا قیمت مرغ پایین نیاد اقتصاد بر پایه بازی کردن با روان مردم
بهزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۲
0
0
کمبود نهاده و همچنین قیمت دستوری توسط دولت سبب شده تا تولید کننده رغبتی برای تولید نداشته باشه.زمانی که مرغدار متضرر هست کسی نیس بدادش برسه.وقتی هم میخاد به سود دهی برسه همه به مرغدار حمله ور میشن.
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان