تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
نماینده مجلس:

اکنون ۷۰ درصد شهرستان خاش آب ندارد؛ آن ۳۰ درصد مابقی هم آب غیر قابل شرب دارند

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، گفت: تنها با گذشت ۲۰ روز از سال استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی مواجه شده و اکنون ۷۰ درصد شهرستان خاش آب نداشته و ۳۰ درصد مابقی نیز آب غیر قابل شرب دارند.

اکنون ۷۰ درصد شهرستان خاش آب ندارد؛ آن ۳۰ درصد مابقی هم آب غیر قابل شرب دارند

رویداد۲۴ نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، گفت: تنها با گذشت ۲۰ روز از سال استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی مواجه شده و اکنون ۷۰ درصد شهرستان خاش آب نداشته و ۳۰ درصد مابقی نیز آب غیر قابل شرب دارند.

اسماعیل حسین زهی درباره وضعیت آب در استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی زیادی مواجه است. اکنون با وجود اینکه تنها ۲۰ روز از سال جدید گذشته است در اکثر شهر‌های استان با تنش آبی مواجه هستیم و لازم است با جدیت حق آبه استان پیگری شود.

وی که با ایسنا گفتگو می‌کرد افزود: اکنون در برخی از شهر‌های استان مانند شهرستان خاش، ۷۰ درصد شهر آب ندارد و آن ۳۰ درصد هم که آب دارند، آب غیر قابل شرب است. تنها شهری که در استان از آب معدنی استفاده می‌کند شهرستان خاش است.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید اهتمام ویژه‌ای در تولید آب داشته باشد. ما باید بتوانیم هرچه سریعتر برای آبرسانی به مردم و مدیریت منابع آبی تدابیری اتخاذ کنیم. در بودجه ۱۴۰۲ نیز اولویت مجلس آب شرب است و بعد آب کشاورزی مد نظر قرار گرفته است. لازم است که دولت عنایت ویژه‌ای به شهر‌هایی مانند خاش داشته باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
فروزان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۳
0
3
دست نظام امام زمانی !!! درد نکند!!
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان