تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
وزیر گردشگری:

چالشی با گردشگران خارجی درباره حجاب نداریم، شدیدا رعایت می‌کنند

وزیر میراث فرهنگی درباره شرایط حضور گردشگران خارجی می‌گوید: اگر جلوی مسجدی به آن‌ها چادر دهیم که سر کنند، به این کار علاقمند هستند، آن چادر را می‌گیرند سر می‌کنند پس گردشگر با حجاب هیچ مشکلی ندارد و ما از این جهت به هیچ وجه چالش نداریم.

چالشی با گردشگران خارجی درباره حجاب نداریم، شدیدا رعایت می‌کنند
رویداد۲۴عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی درباره این‌که محدودیت‌هایی که این‌روز‌ها در حوزه اجتماعی شاهدیم تا چه میزان می‌تواند بر صنعت گردشگری و حضور توریست‌ها تاثیرگذار باشد، گفت: همه خدمات لازم و اولیه باید به گردشگران داده شود، حتما صحیح نیست که بعضی از نیاز‌های اولیه گردشگران را فراهم نکنیم، بعد توقع داشته باشیم گردشگری ما رونق گیرد.

به گزارش ایلنا، بخش‌هایی از گفت و گوی ضرغامی را در ادامه می‌خوانید:

مثال‌های متعددی در این حوزه وجود دارد که ادعا کنیم باید یک اقدامات متفاوتی صورت گیرد، به طور مثال سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی را در نظر بگیرد که امروز یکی از مسائل جدی من است و اخیرا موفق شدیم در جلسه‌ای که با وزیر راه و معاونین ایشان گذاشتیم، مشکلات حقوقی و اختلافات را حل کنیم و طرح‌هایمان را به نتیجه برسانیم و مجوز کشیدن راه‌های فرعی از وزارتخانه را بگیریم.

امیدواریم شناسایی و آمایش‌های که انجام دادیم منجر به احداث سریع سرویس‌های بهداشتی، امکانات خدماتی و نمازخانه‌ها شود و حداقل سرویس‌های فروش مواد مورد نیاز که باید در جاده‌ها باشد و در کل امکانات اولیه در اختیار گردشگران قرار گیرد.
در مورد مسئله حجاب اتفاقا گردشگران خارجی به دلیل آن که موضوع حجاب در قانون ما وجود دارد به شدت رعایت می‌کنند و این بسیار جالب است و هیچ مشکلی از ناحیه گردشگران خارجی نداریم.

بیشتر بخوانید: یک جامعه‌شناس: زنان دیگر به عقب باز نمی‌گردند/ در آینده نقش سیاسی و اجتماعی زنان بیشتر خواهد شد

گردشگران خارجی قانون ما را پذیرفته‌اند و ایران را می‌شناسند، گردشگران خارجی حتی بعضی جا‌ها با حجاب سرشان به عنوان یک پدیده گردشگری، فرهنگی و اجتماعی برخورد می‌کنند.

اگر جلوی مسجدی به آن‌ها چادر دهیم که سر کنند، به این کار علاقمند هستند، آن چادر را می‌گیرند سر می‌کنند و یک عکس دسته جمعی می‌گیرند، پس گردشگر با حجاب هیچ مشکلی ندارد و ما از این جهت به هیچ وجه چالش نداریم.

در خصوص این‌که اخیرا ویدئو‌هایی در مورد برخورد با مسئله حجاب منتشر می‌شود؛ هرچیزی می‌تواند برای گردشگر خارجی جاذبه گردشگری داشته باشد، حتی همین را هم می‌رود عکس می‌گیرد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
حسین پناهی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۳
0
1
چون دو روز اینجان و واسشون جالبه حالا بهشون بگو یک عمر باید این کار رو بکنی
نظرات شما
پیشخوان