تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

اتحادیه مرغداران: قیمت تخم مرغ بسیار ناچیز است

حمید کاشانی با بیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ بسیار ناچیز است، گفت: نسبت به حقوق‌ها، دستمزد‌ها و مواد اولیه‌ای که سال گذشته با افزایش قیمت همراه شد، در تخم‌مرغ تنها ۱۹ درصد افزایش قیمت داشتیم.

اتحادیه مرغداران: قیمت تخم مرغ بسیار ناچیز است

رویداد۲۴ حمید کاشانی با بیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ بسیار ناچیز است، گفت: نسبت به حقوق‌ها، دستمزدها و مواد اولیه‌ای که سال گذشته با افزایش قیمت همراه شد، در تخم‌مرغ‌ تنها ۱۹ درصد افزایش قیمت داشتیم.

وی ادامه داد: در حقیقت نمی‌توانیم‌ بگوییم تخم مرغ گران شده، بلکه می‌توان گفت قیمت تخم مرغ واقعی شده است تا تولید تداوم و استمرار داشته باشد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن افزود: قیمت تخم مرغ سال گذشته تغییر نکرد. همچنین امسال حقوق و دستمزد و تمام اقلام مکمل و ریزمغذی‌ها افزایش یافت. از طرف دیگر چون نگران مصرف کننده نیز بودیم تقریبا ۱۹ درصد تغییر قیمت را اعمال کردیم تا بتوانیم برای نیمه دوم سال که مصرف تخم مرغ افزایش می‌یابد هم تداوم و پایداری در تولید داشته باشیم و هم مصرف کننده به راحتی این کالا را تامین کند.

وی تصریح کرد: با توجه به مسئولیتی که وزارت جهاد کشاورزی به ما واگذار کرده و همچنین تفاهم نامه‌ای که با اتحادیه میهن جهت تنظیم بازار و مدیریت تولید امضا کرده‌اند به این قیمت در هیات مدیره اتحادیه رسیدیم.

کاشانی عنوان کرد: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است، اما قیمتی که در حال حاضر درب مرغداری خرید و فروش می شود کمتر از این قیمت یعنی ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است. قیمت مصوب مصرف کننده نیز ۵۶ هزار تومان تعیین شده اما امروز در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۵۲ هزار و ۹۰۰ تومان است و ۱۰ درصد زیر قیمت تمام شده عرضه می‌شود.

وی در پایان گفت: امسال مشکلی در تولید و تأمین تخم مرغ نخواهیم داشت. سال گذشته تخم مرغ صادر کردیم و امسال هم ۲ برابر سال گذشته تخم مرغ صادر می‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: تخم مرغ
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
آریوبرزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
0
2
امروز به جایی رسیدیم که این حجم از وقاحت رو داریم میبینیم
19درصد افزایش قیمت در دوماه رو این فلان فلان شده ناچیز میدونه.
این مدل حرف زدن عملا مصداق فحاشی به مردمه....
رایش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
1
1
مملکت رها شده
مردم مواظب دارایی خود باشید
این روند افزایشی
در اینده
به شدت خطرناک هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
0
1
حقوق مردم ناچیزتر
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان