تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

محاسبه مستمری بازنشستگی با بیش از ۳۵ سال خدمت

معاون بازنشستگی اداره کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی در تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگانی با سنوات بالاتر از ۳۵ سال توضیح داد.

محاسبه مستمری بازنشستگی با بیش از ۳۵ سال خدمت

رویداد۲۴ حسینعلی میرزایی معاون بازنشستگی اداره کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سوال که «چرا مستمری بازنشستگی افرادی که بیش از ۳۵ سال خدمت می‌کنند تنها تا ۳۵ روز حقوق محاسبه و پرداخت می‌شود؟» اظهار کرد: ما هیچ‌کس را اجبارا و به زور بازنشسته نخواهیم کرد، بلکه پس از ارائه درخواست شخص بیمه‌شده اقدامات لازم برای بازنشستگی صورت می‌پذیرد.

وی افزود: طبق ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی اگر فردی شرط سن و سابقه را احراز کند، می‌تواند درخواست بازنشستگی بدهد و هیچ کس نمی‌تواند بگوید حتما باید در این تاریخ بازنشسته شوی.

معاون بازنشستگی اداره کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سن بازنشستگی برای مردان ۶۰ و برای زنان ۵۵ سال است گفت: در ماده ۷۸ قانون تامین اجتماعی آمده است که اگر بیمه شده پنج سال بالاتر از سن قانونی داشته باشد، از این تاریخ به بعد، اگر شرط سابقه را هم داشته باشد کارفرما می‌تواند برای وی درخواست بازنشستگی کند.

میرزایی ادامه داد: در غیر این‌صورت، نمی‌توانند به فرد بگویند که اجبارا بازنشسته شو. ما اکنون در مناطق نفتی افرادی را داریم که در زمان بازنشستگی تا ۴۵ سال هم سابقه خدمت داشته‌اند. درست است که تا ۳۵ روز حقوق بیشتر برای افراد محاسبه نمی‌شود، اما دستمزد و میانگین دوسال پایانی خدمت افراد در هرسال متفاوت است و در نهایت حقوق بیشتری دریافت می‌کند. 

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
0
0
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
تامین اجتماعی شعبه سبزدشت شهرستان بهارستان جاده تهران ساوه به بنده گفته بود معوقات تفاوت افزایش ۳ ماه را دی ماه واریز می کنیم ولی متاسفانه خیلی کم واریز کردند چرا؟ تفاوت افزایش معوقه، فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه و با حقوق دی ماه برای بنده واریز شده است ولی اما مبلغ ۴۸,۲۸۶,۰۵۰ ریال واریز کردن چرا؟
حقوق بنده را دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ واریز شده است ولی تفاوت افزایش معوقه تیر ماه را واریز نکردن چرا؟
حقوق بنده را ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ واریز شده است ولی معوقات تفاوت افزایش معوقه مرداد ماه را واریز نکردن چرا؟
قرار بود تفاوت افزایش معوقه تیر و مرداد و با حقوق اسفند ماه برای بنده واریز کند
ولی متاسفانه معوقات تیر، مرداد و حقوق اسفند ماه برای بنده واریز نشده است چرا؟
از مسئولان امر درخواست رسیدگی دارم.
کد ملی ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱
بازنشسته تأمین اجتماعی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۴
0
0
معوقه فروردین ماه 1402 فیش صادر شده.
فیش،حقوق و حکم صادر و روی سایت قابل مشاهده است.
معوقه فروردین، اردیبهشت،خرداد، تیر و مرداد ماه سال 1401 فیش صادر نشده است چرا؟
سازمان تامین اجتماعی تخلف کرده است.
اعتراض
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۴
0
0
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را باید برکنار کنید.
رئیس سازمان تامین اجتماعی را باید برکنار کنید.
امروز یکشنبه 1402.02/24هست که متاسفانه هنوز معومات تیر و مرداد ماه سال 1401 به برخی بازنشستگان تامین اجتماعی سبزدشت بهارستان جاده تهران ساوه را واریز نکردند چرا؟ و هیچ کسی هم متاسفانه پاسخگو و جوابگو نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟ دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس هم سکوت کرده اند چرا؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۴
0
0
امسال نرخ تورم 50 درصد خواهد شد/ سوال اینجاست که پس چرا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امسال 27 درصد افزایش یافته است چرا؟
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۴
0
0
شرم آور و تاسف بار است که سازمان تامین اجتماعی و... از شهریور ماه سال 1401 تفاوت افزایش معوقه 5 ماهه بنده را مشخص و روشن کرده است و این در حالی است که بنده از شهریور ماه سال تاکنون بیش از 1000 بار هم در رسانه های اعتراض کردم و متأسفانه هیچ کس پاسخگو و جوابگو نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
تفاوت افزايش مستمري 48,286,050 ریال فقط و با حقوق دی ماه سال 1401 برای بنده واریز کردن
کد ملی 1531439901
شماره مستمری: 1001321591
بازنشسته تأمین اجتماعی
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان