تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

روایت عضو شورای شهر از انتصابات خلاف قانون در شهرداری تهران

عضو شورای شهر تهران گفت: انتصاب برخی مدیران شهرداری تهران برخلاف مقررات صورت گرفته است.

روایت عضو شورای شهر از انتصابات خلاف قانون در شهرداری تهران

رویداد۲۴ ناصر امانی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر تهران روی آن دست گذاشت و اظهار داشت: من نامه‌ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور خطاب به معاون شهردار تهران را ندیده‌ام و نمی‌توانم آن را به صورت رسمی تایید کنم، اما موضوع مطرح‌شده در خبر‌های منتشرشده در فضای مجازی درباره این نامه، مساله تازه‌ای نیست و شخصا بار‌ها به شهرداری تهران و خود شهردار درباره عدم رعایت مقررات در انتصاب برخی مدیران عامل سازمان‌های تابعه شهرداری و بعضی افرادی که در پست‌های مدیریتی در شهرداری تهران منصوب شده‌اند، تذکر داده بودم؛ بنابراین اگر سازمان بازرسی نامه‌ای هم در این خصوص به شهرداری ارسال کرده باشد، طبیعتا این نامه در تایید نظری است که ما قبلا در شورا مطرح کرده بودیم.

وی افزود: با وجود این که از سال گذشته درباره عدم رعایت مفاد اساسنامه سازمان ها، طرح طبقه‌بندی مشاغل و آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران در انتصاب برخی مدیران عامل سازمان‌ها و بعضی مدیران میانی ستاد، مناطق و واحد‌های تابعه شهرداری به مسئولان مدیریت شهری تذکر داده بودم، اما مدیران شهرداری تهران به این تذکرات بی‌توجهی کردند. البته پاسخ‌هایی اداری را در این خصوص برایم ارسال کردند، اما این پاسخ‌ها قانع کننده نبود و می‌توان گفت عملا از کنار این تذکرات گذشتند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برخی اسامی ذکرشده در اخبار مربوط به اعتراض سازمان بازرسی کل کشور به عدم رعایت شرایط انتصاب برخی مدیران توسط زاکانی، دقیقا همان مدیرانی هستند که ما نیز در سال گذشته درباره انتصاب آن‌ها در سمت‌های مدیریتی مختلف، به شهردار تهران تذکر داده و با ایشان نامه نگاری کرده بودیم.

امانی در توضیح بیشتر درباره علت مغایرت انتصاب برخی مدیران شهرداری با مقررات گفت: تمام سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری تهران، اساسنامه‌ای دارند که به تصویب شورا و تایید وزارت کشور رسیده است. در اساسنامه هر سازمان نیز برای انتصاب مدیرعامل شرایطی تعیین شده است، اما شاهد آن هستیم که در انتصاب برخی مدیران عامل سازمان‌های شهرداری، شرایط ذکرشده در اساسنامه رعایت نشده است، یعنی افرادی که واجد شرایط معین نیستند، به عنوان مدیرعامل در این سازمان‌ها منصوب شده‌اند. البته ما بلافاصله بعد از انتصاب این افراد به عنوان مدیرعامل، هم در صحن شورا و هم با ارسال نامه مکتوب به شهردار تهران در این خصوص تذکر دادیم.

رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر ادامه داد: در آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران که به تایید سازمان امور اداری و استخدامی کشور رسیده، آمده است که مدیران و پرسنل شهرداری که در پست‌های مختلف منصوب می‌شوند، باید شرایط طرح طبقه‌بندی مشاغل در شهرداری تهران را احراز کنند؛ به عبارت دیگر براساس طرح طبقه‌بندی مشاغل، برای جایگاه‌های شغلی ۲-۱۲، ۳-۱۳، ۴-۱۴، ۵-۱۵ و ۶-۱۶ در بخش‌های مختلف شهرداری تهران، حداقل‌هایی برای مدرک تحصیلی، سوابق تجربی و ... پیش‌بینی شده است، اما در برخی انتصاب‌هایی که در پست‌های مدیریتی شهرداری صورت گرفته است، بخصوص در جایگاه‌های شغلی ۵-۱۵ و ۶-۱۶ که جزو سمت‌های مدیریتی شهرداری تهران محسوب می‌شوند، این شرایط حداقلی رعایت نشده و به همین دلیل است که می‌گوییم انتصاب برخی مدیران در شهرداری تهران برخلاف مقررات است.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر هم اعضای شورای شهر وظیفه دارند که نسبت به رعایت نشدن مقررات در برخی انتصاب‌های صورت‌گرفته در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران، تذکر بدهند و از مسئولان شهرداری و شخص شهردار تهران بخواهند که توضیحات در این زمینه را رعایت کنند و هم دستگاه‌های نظارتی بیرون از شهرداری نظیر سازمان بازرسی کل کشور می‌توانند به این مساله ورود کنند. البته خود من، بار‌ها در این زمینه به شهردار تهران تذکر داده‌ام و اخبار منتشرشده در فضای مجازی نیز از اعتراض سازمان بازرسی کل کشور به این انتصاب‌ها حکایت دارد. امیدواریم با ورود جدی سازمان بازرسی به این مساله، شاهد تغییر رویه شهرداری تهران در انتصاب‌های خلاف مقررات باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: علت اصلی این که می‌گوییم برخی انتصاب‌های صورت‌گرفته در شهرداری تهران برخلاف مقررات است، این است که در این انتصاب‌ها، یا شرایط درج‌شده در اساسنامه سازمان‌های تابعه شهرداری برای انتخاب برخی مدیران عامل نقض شده است یا شرایط حداقلی تعیین‌شده در طرح طبقه‌بندی مشاغل و آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران برای بعضی سمت‌های مدیریتی رعایت نشده است و شهرداری تهران باید نسبت به این مساله به عموم شهروندان توضیح بدهد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: شهرداری تهران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
رایش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
0
3
لانه
فف سس اا دد
اقتصادی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
1
3
بخوربخوره زاکانی هم روش
سید حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
0
0
شهردار با اجازه بزرگتر ها این کارها را می کنه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
0
0
خب گوش نمی کنه تو استیضاح کن
نظرات شما
پیشخوان