تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
اتفاق عجیب در وزارت صمت؛

کتک زدن یک طلبکار توسط یکی از مدیران ایمیدرو

اطلاعاتی به دست خبرنگار رویداد۲۴ رسیده که نشان می‌دهد فردی مبالغی از سازمان ایمیدرو طلبکار بوده است و حکم دادگاه هم دریافت کرده، برای دریافت حقش به سازمان مراجعه کرده اما او را کتک زده‌اند!

ایمیدرو

رویداد۲۴ درست در روزی که خبر رسید محافظ سیدحسن خمینی به گوش یک خبرنگار کشیده زده، در نقطه‌ای دیگر نیز خبر رسید که به گوش یک «طلبکار» کشیده زده شده است. این بار در مجموعه وزارت صمت! یکی از پیمانکاران حوزه معدن به رویداد۲۴ خبر داده که در جریان اجرای یک پروژه مبالغی از سازمان ایمیدرو طلبکار بوده است و برای دریافت حقش به سازمان مراجعه کرده اما او را کتک زده‌اند!

او می‌گوید من با اینکه برای رسیدن به حقم از ایمیدرو شکایت کرده بودم، اما هر بار می‌خواستم با گفت‌وگو مسئله حل شود و چندین بار هم جلسه برگزار شد تا پرونده ختم شود اما هر بار زیر حرفشان زدند و تعهداتشان را انجام ندادند. با توجه به تغییر مدیرعامل ایمیدرو، از مدیر جدید خواستم مشکل را حل کنند و قرار شد جلسه‌ای برگزار شود. در انتهای جلسه یکی از مدیران ارشد ایمیدرو ناگهان به سمتم حمله کرد و به صورتم کشیده زد و فحش‌های رکیکی خطاب به من گفت.

این فعال حوزه معدن در توضیح واقعه اینگونه گفته است: ماجرا مربوط به پرونده‌ای است که از سال ۱۳۹۶ در جریان است. آن زمان مدیران وقت، قرارداد مرا ده روز مانده به پایان فسخ کردند و پروژه را به نزدیکان خود دادند و پیمانکار جدید پروژه آماده که همه زیرساخت‌هایش تکمیل شده بود را با مبلغ قرارداد چند برابر من از ایمیدرو تحویل گرفت! باورم نمی‌شد چنین کاری با من بکنند، فقط برای اینکه نفر خودشان را بیاورند. از همان موقع تمام ماشین‌آلات مرا هم ضبط کردند و همه حسابم‌هایم مسدود شد و تمام طلبکاران را به جان من انداختند. شما فکر کنید همه ماشین‌آلات و لوازم کار یک نفر را  ۸ سال توقیف کنید، چه بلای سر او می‌آید؟ آنقدر فشار روی من شدید بود که سکته کردم. مدتی در سی‌سی‌یو و در بخش بیمارستان بودم و بعد از سکته حتی توان راه رفتن نداشتم. برای اینکه طلب افراد درگیر پروژه و کارگران را بدهم تمام اموالم را فروختم و کل زندگی‌ام به خاطر تصمیم مدیران ایمیدرو از بین رفت. پولی که الان دادگاه رای داده، یک دهم اموالی که فروختم هم نمی‌شود، اما برای گرفتن همین پول هم باید کتک بخورم.

او می‌گوید: مجبور شدم برای رسیدن به حقم شکایت کنم و سال ۱۳۹۶ شکایتم را در قوه قضاییه ثبت کردم. وقتی «دادگاه بدوی» رای را به سود من داد، باز هم گفتم مصالحه کنیم اما انگار خصومت شخصی داشتند و کمک نکردند. در دادگاه تجدیدنظر هم رای به نفع من صادر شد و باز هم گفتم حاضرم بخشی از طلبم را ببخشم و مصالحه کنم که زودتر از دست این پرونده خلاص بشوم. در این دوره دولت آقای رئیسی بر سر کار بود. مدیران جدید خودشان به من می‌گفتند می‌دانیم چه بر سر شما آورده‌اند و موضوع را حل می‌کنیم. هر بار گفتند جلسه، گفتم چشم. اما هر بار آزارم دادند. من می‌خواستم فقط حقم را بگیرم چون سکته کرده بودم و واقعا شرایط نفس‌گیری برایم رقم زده بودند اما در این دولت هم فقط آزارم دادند.

این فعال حوزه معدن می‌گوید: وقتی آقای خرمی‌شاد به عنوان مدیرعامل ایمیدرو منصوب شد، پیام دادم و از ایشان خواهش کردم خودشان موضوع را حل کنند. قرار شد جلسه‌ای بگذاریم که من در آن جلسه شرکت کردم. البته نتیجه جلسه هم با جلسات قبل تفاوتی نداشت و نتیجه‌ای نگرفتم و با خودم گفتم دیگر قید جلسه را می‌زنم و از همان مسیر دادگاه کارم را انجام می‌دهم. پایان جلسه مشاور مدیرعامل شروع به فحاشی به من کرد و حرف‌هایی زد که باورم نمی‌شد. جلوی مدیرعامل به سمت من حمله‌ور شد و به صورت من کشیده زد که چند نفر از مدیران حاضر در جلسه او را گرفتند. من نمی‌دانم او چکاره بود که چنین حقی به خود داد که مرا کتک بزند. آنچه مطمئنم این است که ایشان نه صنعت معدن را می‌شناسد نه تا کنون یک روز در این حوزه فعالیت کرده و مدیرعامل قبلی او را به سمت مشاور منصوب کرد و الان خود را بالاتر از همه تصمیم‌گیر می‌داند و آنقدر خود را صاحب همه چیز می‌داند بدون توجه به شأن مدیرعامل و شأن جلسه، رفتاری خارج از عرف داشته باشد و یک فرد را کتک بزند.

او می‌گوید: خود مدیران سازمان می‌دانند حق با من است. خودشان بارها به من گفته‌اند می‌دانیم با حق توست و می‌دانیم تصمیمات ایمیدرو باعث شده تو به این وضعیت برسی، با این حال نمی‌دانم چرا اینقدر مرا آزار می‌دهند. من زندگی‌ام را در حوزه معدن گذاشته‌ام و فعالیتم در این حوزه یکی دو روز نیست، اما کسانی که چنین برخوردی می‌کنند اصلا در این حوزه نبوده‌اند و مشخص است نتیجه این موضوع همین است که چنین اتفاقاتی بیفتد.

این فعال صنعت می‌گوید: از فردی که مرا کتک زده، شکایت کرده‌ام و پرونده در دادگاه مطرح شده است. باید بیاید جواب بدهد. فکر می‌کنند چون ریش می‌گذراند و به آنها حاجی می‌گویند، هر کاری دلشان می‌خواهد می‌توانند انجام دهند. من کوتاه نمی‌آیم و تا آخر ماجرا را پیگیری می‌کنم. از دادگاه خواسته‌ایم فیلم دوربین مداربسته ایمیدرو را و صحنه کتک زدن من را ببیند. دادگاه هم ابلاغ کرده که بیایند و توضیح بدهند چرا یک طلبکار باید از مشاور مدیرعامل کتک بخورد.

این فرد صدای جلسه که در پایان فحش‌های یکی از مدیران به گوش می‌رسد را در اختیار رویداد۲۴ قرار داده است. همچنین صوتی دیگر در اختیار رویداد۲۴ قرار گرفته که در آن یکی از حاضران در جلسه تایید کرده که این فرد در جلسه ایمیدرو کتک خورده است. در این فایل صوتی این فرد می‌گوید من در جلسه بودم و دیدم که آقای «م» این پیمانکار را کتک زده است. رویداد۲۴ این فایل صوتی را منتشر خواهد کرد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ایمیدرو
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۶
کارمند ایمیدرو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
18
من کارمند ایمیدرو هستم خودم. می‌دونم این خبر درباره کدوم طلبکار ایمیدرو هست. . خدا رو شاهد میگیرم اگر فقط همین ت پرونده تو سازمان بازرسی بررسی بشه، حداقل ده مدیر تاریخ ایمیدرو کلا از کار برکنار میشن
پاسخ ها
قایمی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
مدیران ایمیدرو به کارگران معادن ظلم میکنند
شما مدیران و کارمندان ایمیدرو انسان باشید
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
16
کار مظاهری بوده
جعفری تو دوره خودش این رو آورد ایمیدرو
نمی‌دونم با رانت کی اومد تو ایمیدرو
پست مشاور داره و یه اتاق هم بهش دادن، اما از خود مدیرعامل بیشتر نظر میده. اصلا خرمی‌شاد رو به حساب نمیاره چون فکر می‌کنه از جایی سفارش شده
پاسخ ها
امیررضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
فقط یکی بیاد توضیح بده که این آقای مظاهری دقیقا چکاره‌اس تو ایمیدرو؟
مشاور چی هست؟
تو چه حوزه‌ای مشاوره میده؟
اصلا تخصصش چیه که مشاوره میده؟
مشاوری که جلوی مدیرعامل به خودش حق میده دعوا راه بندازه رو واقعا میشه جمع کرد؟
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
15
کلا اینها عادت دارن مردم رو به حساب نیارن
عنابستانی سیلی میزنه
محافظ سیدحسن سیلی میزنه
مدیر ایمیدرو سیلی میزنه.
دولت اگر این رو برکنار کرد، مردمی هست. وگرنه فرقی با بقیه ندارید
کارمند ایمیدرو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
9
تا توی این سازمان افرادی مثل پورعباسی و مظاهری و مقدم علی هستن، آب خوش از گلوی هیچ کس پایین نمیره. ما که کارمند اینجاییم، نمیدونیم تصمیمات چجوری گرفته میشه، وای به حال دیگران.
یک چهره مقدر باید بیاد که بساط این ملوک الطوایفی‌ها رو جمع کنه. الان هر کس اینجا برای خودش ادعای همه کاره بودن داره. خرمی شاد هم اصلا اقتدار نداره که بتونه مدیریت کنه.
وقتی تو جلسه رسمی در حضور خود رئیس هیات عامل، یک نفر به خودش اجازه میده دعوا راه بندازه و سیلی به دیگری بزنه، معلومه مدیریت اونجا چطوریه.
مدیریت در عین حال که انسانیت و معرفت می‌خواد، اقتدار و تحکم و مسلط بودن روی کار میخواد. اون هم جایی مثل حوزه معدن با گردش مالی میلیارد دلاری.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
1
8
روحانی را که کتک نزده چرا شلوغش می کنی
پاسخ ها
محمدرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
خیلی باحال بود...کلی خندیدم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
به محجبه هم که نگفته بالای چشمت ابرو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
10
دولت های فاسد، مردم بیچاره!
حقیقت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
0
24
ایمیدرو کانون فساد و ظلم
ادغام ایمیدرو و شرکت ملی فولاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
0
19
ایمیدرو با شرکت ملی فولاد ادغام شود
تاسیس ایمیدرو از ابتدا برای رانتخواری و تاراج معادن دولتی بود
این غده سرطانی باید خارج شود
پاسخ ها
سعدیان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۲۲
+ سازمان زمین شناسی
+ شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران
ادغام ایمیدرو و ...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
0
24
ادغام شرکت مس + شرکت ملی فولاد + ایمیدرو | شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ،
معادل هزاران میلیارد تومان صرفه جویی
+ افزایش کارایی
تولد مخرب و اشتباه اینها و تفکیک اینها از شرکت ملی فولاد ، با اهداف سیاسی و ایجاد حیات خلوت جدید بود .
و حالا هر یک برای خود یک غده سرطانی هستند .

نتایج ادغام اینها :
افزایش کارایی
کاهش هزینه های دولت
هماهنگی بیشتر
آزاد شدن چندین برج ارزشمند در تهران - و فروش آنها
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
5
3
مدیرمسیول رویداد ۲۴ عزیز شما هم که خودتان فرزند شهید و عضو هیات مدیره چند جا هستید.
لطفا از خودتان شروع کنید
لطفا منتشر بفرمایید
پاسخ ها
محمدرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
اوه یسسسسس
نظرات شما
پیشخوان