تاریخ انتشار: ۰۰:۳۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۲

رونالدو و بنزما به ایران می‌آیند!

ورزش سه نوشت: مهدی تاج از امضای تفاهم نامه با عربستان برای عدم برگزاری مسابقات آسیایی در کشور ثالث خبر داد.

رونالدو و بنزما به ایران می‌آیند!

رویداد۲۴ چند سالی است که به دلیل مسائل سیاسی و روابط میان ایران و عربستان، مسابقات نمایندگان این ۲ کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، در زمین بی طرف برگزار می‌شود که این مسئله به دلیل عدم حضور حداکثری هواداران در استادیوم، به ضرر تیم‌های هر دو کشور تبدیل شده بود.

اما در ماه‌های اخیر و با بهبود روابط سیاسی دو کشور و سفر وزیر امور خارجه عربستان به ایران و همچنین تصمیم به فعالیت مجدد سفارت خانه‌ها در تهران و ریاض، برخی گمانه زنی‌ها درباره احتمال لغو قانون برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان در کشور ثالث، مطرح شد.

با پیوستن ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال مانند کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، انگولو کانته، کالیدو کولیبالی به تیم‌های سعودی و مطرح شدن نام‌های مطرح دیگر فوتبال اروپا به تیم‌هایی نظیر الهلال، النصر و الاتحاد، علاقه‌مندان به فوتبال در ایران تمایل زیادی دارند تا شاهد حضور این چهره‌های مطرح در کشور باشند.


بیشتر بخوانید: بنزما با الاتحاد ۲ ساله بست


امروز جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار و درخصوص مسائل مختلف بحث و گفتگو صورت گرفت. یکی از موضوعاتی که در دستور کار این جلسه قرار گرفت، تلاش برای لغو قانون برگزاری دیدار‌های نمایندگان ایران و عربستان در کشور بی طرف بود که رئیس فدراسیون نیز آن را تأیید کرد.

مهدی تاج در این خصوص به خبرنگاران گفت: امروز با چهار باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا جلسه داشتیم، ان‌شاءالله بتوانیم هفته آینده با فدراسیون فوتبال عربستان یک تفاهم نامه امضا کنیم، به توافق برسیم که بازی‌های دو کشور در ایران و عربستان برگزار شود و مسابقات در کشور ثالث انجام نشود.

او ادامه داد: عربستان سرمایه گذاری خیلی زیادی کرده، بازیکنان گران قیمت و معروفی را به خدمت گرفته است و شاید خیلی از هواداران خواستار دیدن آن‌ها باشند. ما با مدیران عامل هر چهار باشگاه آسیایی، درخصوص برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا همفکری کردیم.

در صورتی که توافق نامه میان ایران و عربستان به امضا برسد، پس از سال‌ها شاهد برگزاری رفت و برگشت مسابقات نمایندگان این دو کشور در زمین طرف مقابل خواهیم بود که این مسئله می‌تواند با سفر ستاره‌های مطرح تیم‌های سعودی به کشور، بر جذابیت بازی‌ها بیفزاید.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان