تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۱۸ تير ۱۴۰۲

سقوط در بورس ماندگار شد!

بورس در معاملات ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۲ با ریزش ۱۸۷۷۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۳۶۰ واحدی قرار گرفت.

سقوط در بورس ماندگار شد!

رویداد۲۴ بورس، مانند دیگر بازارهای مالی، تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و اغلب با نوسانات روبروست. اتصال پارامترهای مختلف اقتصادی به یکدیگر، هرچند بسیار مهم است، اما باز هم احتمال وقوع روندی جدا از پیش‌بینی‌های تخمینی وجود دارد و هیچ چیز در بازار سرمایه قطعی نیست. در واقع، نوسان همواره در ذات بازار وجود دارد. در چند ماه اخیر، شاخص کل با اصلاحات سنگینی مواجه شده است و در خرداد ماه نیز شاهد عقبگرد سنگین شاخص کل بودیم. در تیر ماه، وضعیت بازار به آرامش خود ادامه داده و در برخی روزها با رنگ سبز و قرمز نوسان داشته است. مدیران بورسی این روند را طبیعی می‌دانند، اما خبرهای حاشیه‌ای در زمینه سیاست و مصوبات دولت همچنان تأثیرگذار بر روند معاملات هستند

انتظار سودآوری از سرمایه‌گذاری در بورس باید براساس شرایط بازار و سرمایه‌گذاری‌های موفق در گذشته محاسبه شود. اما این انتظار کاملا دور از واقعیت است و سودآوری همواره با خطراتی همراه است. به همین دلیل، به افراد توصیه می‌شود که قبل از ورود به بازارهای مالی، با تحلیل دقیق و کسب اطلاعات لازم، ضرر و زیان‌های احتمالی را در نظر بگیرند و با نگاهی باز و دوراندیش، به سرمایه‌گذاری در بورس بپردازند.

بورس معاملات روز یکشنبه را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش  افزایشی شد، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، کگل، وغدیر، تاپیکو، میدکو، فولاد و شستا تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۸ تیر ۱۴۰۲

سقوط در بورس ماندگار شد!

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با ریزش ۶۶۳۸ واحدی به ۷۷۰ هزار و ۸۲۴ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای ۱۸ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۹,۴۱۸,۸۷۶.۷۱۲ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۶۹,۷۸۷.۹۳۹ میلیارد ریال و حجم معاملات ۹.۱۶۳ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز هرمز، ارفع، وسپهر، خاور، صبا، بپاس و انتخاب هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: بازار بورس
نظرات شما