تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۲

جهنم متحرک؛ متروی نیویورک در دهه ۷۰

تصاویر نوستالژیک شبکه حمل و نقل شهر نیویورک آمریکا را در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ نشان می‌دهد.

جهنم متحرک؛ متروی نیویورک در دهه ۷۰

رویداد۲۴  تصاویری از دهه‌های ۱۹۷۰ و ۸۰ میلادی منتشر شده که سختی، خطر و گاهی زرق و برق در زندگی در متروی نیویورک را نشان می‌دهند.

به گزارش فرارو، ویلی اسپیلر عکاس مشهوری که در زوریخ سوئیس زندگی می‌کند، تناقضات تهدیدآمیز، خشن، خنده دار و لذت‌بخش شبکه حمل و نقل شهری پر از گرافیتی نیویورک را از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۴ به تصویر کشید.

از مردی با بوم باکس که به طرز خطرناکی نزدیک مسیر ایستاده تا دختران مدرسه‌ای که در حالی که بیکار صحبت می‌کنند روی صندلی‌های خود خمیده‌اند، این تصاویر انرژی خام شهر را به تصویر می‌کشند و فیلم‌های کلاسیکی مانند سلحشوران و Wild Style را تداعی می‌کنند.

اسپیلر گفت: سیستم متروی نیویورک در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۸۰ گاهی اوقات به عنوان جهنم متحرک شناخته می‌شد. این برای من تصاویری از یک زندان فولادی را تداعی می‌کند که در تاریکی ابدی جهان اموات می‌چرخد.

خود اسپیلر همیشه عاشق افسانه‌ها بوده است و در ساخت نما‌ها از این ایده لذت می‌برد که داستان ممکن است همیشه پایان خوشی نداشته باشد.

او افزود: وقتی به دنیای متحرک این اتاق‌های نشیمن فلزی متحرک مانند آلیس در سرزمین عجایب فرو می‌رفتم، همیشه مجذوب می‌شدم، بدون اینکه بدانم لحظه بعد تهدیدآمیز، خشن یا خنده‌دار، ترسناک یا لذت بخش خواهد بود یا خیر.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ایستگاه مترو
نظرات شما