تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

وزیر کشور: در قانون جدید انتخابات، نظارت شورای نگهبان بیشتر نشده

وزیر کشور در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این قانون در حوزه مشارکت، ممنوعیت و محدودیتی ایجاد نشده است.

وزیر کشور: در قانون جدید انتخابات، نظارت شورای نگهبان بیشتر نشده

رویداد۲۴ وزیر کشور در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این قانون در حوزه مشارکت، ممنوعیت و محدودیتی ایجاد نشده است.

به گزارش «انتخاب»، احمد وحیدی در گفتگو با ایسنا درباره انتقادات برخی فعالان سیاسی از قانون جدید انتخابات مجلس مبنی بر محدودشدن مشارکت، اظهار کرد: نه ما چنین برداشتی نداریم که این قانون مشارکت را محدود می‌کند، چون در این قانون در حوزه مشارکت، ممنوعیت و محدودیتی ایجاد نشده است.

وی در پاسخ به انتقاد برخی مبنی بر این‌که نظارت شورای نگهبان براساس قانون افزایش یافته است، افزود: نظارت جدیدی بر نظارت‌های شورای نگهبان ایجاد نشده است. نظارت شورای نگهبان از اول بوده و الان هم مثل گذشته وجود دارد.

وزیر کشور تاکید کرد: قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی حتما محدودیتی برای مشارکت ایجاد نکرده است و با شرایطی که پیش خواهد آمد، شاهد مشارکت بیشتر مردم خواهیم بود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
0
0
جالبه بعد از رای آوردن دوبار باید از سد بگذرد یکی تایید صلاحیت دوباره شورای نگهبان و دومی رای اعتماد مجلس یعنی اگر رقیب با رای بیشتر مردم هم منتخب شد شورای نگهبان می تواند قبل از ورود به مجلس دوباره رد صلاحیت کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
0
0
بله تو خوبی
گربه خسته
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
0
0
تو هنوز اینجایی؟
نظرات شما