تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

قیمت و مراحل عجیب خرید تلویزیون در دهه ۶۰

فرم خرید تلویزیون با نرخ دولتی در سال ۱۳۶۲ همراه روزنامه اطلاعات ۱۸ مرداد منتشر شد.

قیمت و مراحل عجیب خرید تلویزیون در دهه ۶۰

رویداد۲۴ اطلاعات آنلاین نوشت: فرم خرید تلویزیون با نرخ دولتی در سال ۱۳۶۲ همراه روزنامه اطلاعات ۱۸ مرداد منتشر شد.

کمبود لوازم خانگی و تکیه بر تولید داخلی در دوران سال‌های دفاع مقدس باعث فروش اغلب کالا‌ها با روش سهیمه‌بندی شده بود. تلویزیون یکی از کالا‌هایی بود که با قرعه کشی و به قیمت دولتی به متقاضیان عرضه می‌شد.

در اطلاعیه شرکت پارس الکتریک که وابسته به سازمان صنایع ملی معرفی شده علاوه بر فرم و پاکت مخصوص تقاضای خرید تلویزیون اطلاعاتی درباره شرایط فروش ذکر شده. تولید تلویزوین رنگی یک به هشت بوده و متقاضیان تلویزیون رنگی بیشتر از متقاضیان تلویزیون سیاه وسفید در انتظار دریافت کالای خود می‌ماندند.

هر خانواده فقط یک تلویزیون می‌توانست درخواست کند و برای افراد مجرد سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده بود. باید بیش از ۵ سال از خرید آخرین تلویزیون دولتی قبلی خانواده متقاضی می‌گذشت. برای تلویزیون سیاه و سفید ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای تلویزیون رنگی ۱۰ هزار تومان چک بانکی همراه فرم و مدارک باید ارسال می‌شد. تلویزیون‌های سیاه و سفید در ابعاد ۱۴ و ۲۰ و ۲۴ و تلویزیون‌های رنگی در ابعاد ۱۸ و ۲۶ اینچ عرضه و قیمت نهایی براساس قیمت مصوب در زمان تحویل اعلام می‌شد. قرعه کشی کامپیوتری بوده و برندگان حق جا به جایی نوبت خود با دیگری را نداشتند. ارسال مدارکی همچون فتوکپی شناسنامه و فتوکپی دفترچه بسیج اقتصادی همراه فرم و چک بانکی الزامی اعلام شده و به متخلفین هشدار دادشده که در صورت هر گونه تخلف با آن‌ها برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

قیمت و مراحل عجیب خرید تلویزیون در دهه ۶۰

قیمت و مراحل عجیب خرید تلویزیون در دهه ۶۰

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: تصاویر دیدنی
نظرات شما