تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

تفاهم نخستین اپراتور و بانک ایرانی بر سر همکاری‌های فناورانه

نخستین اپراتور تلفن همراه کشور و نخستین بانک ایرانی بر سر همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی در حوزه فناوری، با یکدیگر تفاهم کردند.

تفاهم نخستین اپراتور و بانک ایرانی بر سر همکاری‌های فناورانه

رویداد۲۴ به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مدیران ارشد نخستین اپراتور تلفن همراه کشور عصر امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ مهمان نخستین بانک ایرانی در ساختمان مرکزی بانک سپه بودند و برای ارائه خدمات فناورانه با یکدیگر تفاهم کردند.

دارایی اصلی همراه اول مشترکان آن هستند

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول که به همراه جمعی از مدیران ارشد اپراتور اول ارتباطی در این مراسم حضور داشت ضمن اشاره به جایگاه رقابتی همراه اول و سهم بازار مالی ۵۶ درصدی این اپراتور در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۳ میلیون سیمکارت واگذار شده داریم و روزانه بیش از ۷۰ میلیون سیمکارت حداقل یک فعالیت در شبکه ما انجام می‌دهند.

وی یکی از مهم‌ترین دارایی اصلی همراه اول را تعداد «مشترکان دائمی» این اپراتور مطرح کرد که با اختلاف بسیار زیادی به نسبت سایر اپراتور‌های تلفن همراه، در جایگاه نخست قرار دارد و گفت: بیش از ۲۰ میلیون مشترک دائمی داریم. با وجود ظرفیت‌های موجود فعلی و نگاه همگرایانه‌ای که هر دو طرف داریم، می‌توانیم امیدوار به انجام کار‌های بزرگی باشیم.

مدیرعامل همراه اول از سکو‌های دیجیتال توسعه یافته درون نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور که به واسطه آن‌ها خروجی ترافیک دیتاسنتر‌های این اپراتور رشد حدودا سه برابری داشته است، نیز به عنوان دیگر ظرفیت‌های این اپراتور یاد کرد که می‌تواند در راستای تعاملات آینده مورد توجه قرار گیرند.

چشم‌انداز بانک سپه برای تبدیل شدن به مهم‌ترین بانک دیجیتال کشور

آیت اله ابراهیمی، مدیرعامل بانک سپه نیز که در این دیدار به همراه معاونان و مدیران ارشد این بانک حضور داشت، با بیان اینکه اقدامات ارزشمند بسیاری طی سالیان اخیر در همراه اول انجام شده است، اظهار کرد: از زمان شروع فعالیتم، همکاران تأکید بر همکاری با همراه اول که توانسته ظرفیت‌های خوبی را از منظر ارتباطی در کشور فراهم آورد، داشتند که به ماجرای ادغام بانکی خوردیم.

وی افزود: حالا که از انجام این کار بزرگ سربلند بیرون آمدیم و با توجه برنامه‌های تحولی و چشم اندازی که تا افق ۱۴۰۴ داریم تا بانک سپه به یکی از مهم‌ترین بانک‌های دیجیتال کشور تبدیل شود، زمان مناسبی برای گسترش همکاری‌ها و شروع اقدامات جدید است.

در این مراسم راهکار‌هایی مبنی بر تعاملات سازنده که لازمه موثر و مفید واقع شدن این بانک در عرصه فناوری اطلاعات است نیز ارائه و مدیرعامل بانک سپه نیز از حمایت همه جانبه در راستای تحقق بانکداری دیجیتال و پیاده سازی بستر‌های موردنیاز توسط همراه اول گفت.

در نهایت اپراتور همراه اول و بانک سپه در زمینه همکاری‌های مشترک به منظور هم افزایی متقابل تفاهم نامه امضا کردند.

در این تفاهم نامه راه اندازی مواردی همچون شبکه خصوصی مجازی موبایل سازمانی، شبکه اختصاصی امن همراه و پیامک هوشمند مبتنی بر مکان لحظه‌ای آورده شده است.

نظرات شما