تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

حمله کیهان به لایحه عفاف و حجاب؛ درخواست بازداشت دختران بی‌حجاب زیر ۱۸ سال

روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان «تلنگری به دست‌اندرکاران لایحه عفاف و حجاب» تلویحا خواستار بازداشت دختران بی‌حجاب زیر ۱۸ سال شد.

حمله کیهان به لایحه عفاف و حجاب؛ درخواست بازداشت دختران بی‌حجاب زیر ۱۸ سال

رویداد۲۴ رئیس‌ قوه مقننه مورخ ۲۲ مرداد در صحن علنی مجلس گفته بود: در هیچ کجای کار لایحه عفاف و حجاب هیچ فردی و هیچ خانم زیر ۱۸ سالی حتی احضار نخواهد شد و به کلانتری برده نمی‌شود. روزنامه سازندگی- ارگان حزب ‌اشرافی کارگزاران - روز گذشته در مطلبی با ‌اشاره به همین سخنان آقای قالیباف، آن را «اعتراف صریحی» دانست بر اینکه «دغدغه شرع مطرح نیست و سال‌هاست به خاطر یک مسئله سیاسی و سلیقه‌ای برخی شرع را هزینه می‌کنند. چون اگر شرع ملاک باشد، طبق فقه سنتی دختران حدودا در ۹ یا ۱۰ سالگی و طبق رای برخی مجتهدین به‌ویژه فقهای نوگرا و متأخر در ۱۳ و ۱۴ سالگی مکلف می‌شوند. اما طبق این قانون تا ۱۸ سالگی کسی مشمول آن نمی‌شود.»

این روزنامه در ادامه نوشت: گرچه در اینکه مدعیان اصلاحات هر روز به دنبال بهانه‌ای برای فشار بر لایحه عفاف و حجاب هستند، شکی نیست. لکن این سخن نشان می‌دهد کسا چرا که جریان غربگرا اتفاقا در این صورت جسارت بیشتری برای حمله به جریان انقلابی یافته و دغدغه آن را نسبت به اجرای احکام شرع را زیر سؤال می‌برد!

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
19
0
درست میگه اکثر ناهنجاریها مربوط به سن زیر 18 است به دلیل بی تجربگی و شرایط خاص این سن خیلی راحت تحت تاثیر قرار میگیرن و آلت دست میشن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
20
آقای شریعتمداری فرزندانت کجا هستن؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
4
چگونه مملکت و تمدن یک کشور متمدن و بزرگ را نابود کنیم: یک بیگانه را با شعارهای دهان پر کن برند میکنیم و با استفاده از آن شخص و شست و شوی مغزی ملت جاهل یک حکومت را که در حال توسعه کشور است را سرنگون میکنیم و پس از آن یک مشت شیش کلاسه بیسواد و یه مشت لات و اوباش رو بر مردم حاکم میکنیم.... لعنت بر توطئه انگلیسی
نظرات شما