تاریخ انتشار: ۱۷:۳۲ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱۷ نظر

علم‌الهدی: پول ایران را با ذلت پس دادند و جاسوس‌هایشان را بردند

علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: دل به اندیشه‌های سیاسی افراد غرب‌زده و کسانی که مدعی دخالت خارجی در قدرت این کشور هستند نسپاریم و این‌ها را جلو نیندازیم؛ ما پیرو اهل بیت هستیم، دنباله‌روی عزیزان خدا هستیم و باید درسی که از اسرای کربلا می‌گیریم در اندیشه سیاسی امروز خودمان عملی کنیم.

پول های بلوکه شده ایران

رویداد۲۴ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه مشهد؛نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: غرب‌زده‌هایی که چشمشان به دروازه غرب است، از این‌ها توقع کمک و خدمت دارند؟ آنان مردمان ناپاک، بزدل و ترسویی هستند که به خاطر چند جاسوسی که از این‌ها گرفتند، نه برای اهمیتی که برای جان جاسوس‌ها قائل هستند بلکه برای اهمیتی که برای جلوگیری از رسوایی و جهانخواری آنان در دنیا با بازجویی از آنان قائل هستند، حاضر شدند شش میلیارد دلار پول ایران را با ذلت پس بدهند، باج بدهند و جاسوس‌هایشان را ببرند.

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته ۲۷ مرداد ماه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان این‌که ۲۷ مرداد بین دو روز واقع هست که این دو روز در تحلیل تاریخ ما یک راهبرد حرکتی و سیاسی به ما نشان می‌دهد، اظهارکرد: روز ۲۶ مرداد روز بازگشت آزادگان با افتخار به این کشور و سرزمین و روز ۲۸ مرداد، سالروز کودتای آمریکایی و انگلیسی ۲۸ مرداد علیه ملت و دولت ملی ایران است.

وی با بیان این‌که این دو روز، دو خاطره و یک محور دارد که این باید مورد توجه ما قرار بگیرد، ادامه داد: ۴۰ هزار رزمنده ما در دفاع مقدس به دست دشمن اسیر شدند، دوران اسارت آنان از نظر بدرفتاری‌های دشمن بعثی، سخت‌ترین و شدیدترین مراحل زندگانی آنان بود؛ یک برادر آزاده می‌گفت تا مدتی شک داشتم زنده هستم یا مرده، گفت وضعیت ما در اسارت دشمن در این شرایط بود.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه آزادگان ما در زندگی خود فراز و نشیب‌هایی داشتند، اما سخت‌ترین و دردآورترین دوران زندگی آنان، دوران اسارت بود؛ آزاده واقعی این‌ها هستند که در غل و زنجیر دشمن، با همه شدائد و سختی‌های دشمن، شخصیت انقلابی و عشقشان به امام و اهل بیت پیغمبر را حفظ کردند.

وی افزود: آزاده این نیست که در زندگی خود راحت راه می‌رود و همه چیز آماده و در دسترس اوست، آزاده آن کسی است که در بند، آزاده است، او را به زنجیر کشیده‌اند و شکنجه‌اش می‌دهند تا اسم امام، انقلاب و جمهوری اسلامی را نبرد، اما او می‌برد، مردانه می‌ایستد، شعار می‌دهد و به دشمن نفرین می‌فرستد.

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که آزادگان ما تابلوی رنگینی از ستاره‌های رنگارنگ در آسمان این کشور هستند که برای همیشه خواهند درخشید، تصریح کرد: یعنی هر آدمی بخواهد پایداری در دین و مقاومت در انقلاب را ببیند، باید به تابلوی آزادگان نگاه کند و این عظمت را در تابلوی آزادگان ببیند.

وی به بیان خاطره‌ای از یکی از اسرای دفاع مقدس پرداخت و گفت: یکی از برادران آزاده می‌گفت در بند که بودیم، نماینده صلیب سرخ برای بازدید به بند ما آمد، نماینده صلیب سرخ گفت «در خیلی از جنگ‌ها به سراغ اسرا رفتم، افسرده، ناراحت، دست به انتحار و خودکشی می‌زدند، از همه چیز ناامید بودند، چرا وقتی به سراغ شما می‌آییم شما ناراحت و افسرده نیستید؟ با هرکه حرف می‌زنم با نشاط و خوشی که انگار بهترین اوقات زندگی‌اش را دارد اینجا می‌گذراند، این نشاط شما برای چیست؟» به او گفتیم ما به خط خودمان ایمان داریم، به امام خود و خدای خودمان ایمان داریم، این سه ایمان باعث شده ما با نشاط باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، آزادگان سرافراز را سرمایه افتخار کشور و نظام دانست و ابراز کرد: رزمندگان در دفاع مقدس جنگیدند، رزمیدند و مبارزه کردند، ۴۰ هزار اسیر شدند و ده‌ها و صد‌ها هزار شهید شدند، ایستادند و نه تنها یک وجب خاک کشور را ندادند، جبهه جنگ را از سرزمین این مملکت عقب راندند، حتی تا کنار دریای مدیترانه دشمن را تعقیب کردند و به عنوان مدافعین حرم آنجا با دشمن می‌جنگند.

وی یادآور شد: چهل هزار آزاده دفاع مقدس، تابلوی تمام نمای عزت اسلام، عزت انقلاب و عزت این نظام و کشور را در دنیا بلند کردند و این تابلو در تاریخ ثبت شد.

علم‌الهدی، دومین رویداد این روز‌ها را کودتای آمریکایی و انگلیسی ۲۸ مرداد عنوان کرد و گفت: در این روز، شاه را به‌عنوان یک مزدور وغلام حلقه به گوش که فراری شده بود، به کشور برگرداندند، دولت ملی مردم را ساقط کردند، دموکراسی را سرکوب کردند و مزدور دیکتاتور دستنشانده خود را با ساواک منحوس بر این مردم مسلط کردند.


بیشتر بخوانید: طعنه جمهوری اسلامی به وصول ۶ میلیارد دلاری طلب ایران: جیب ما و آن‌ها ندارد، برود خانه آنها!


وی تصریح کرد: این کودتا که به‌وسیله غربی‌ها راه افتاد، عاملی شد تا ملت ما به مدت ربع قرن در ذلت فرو برد، در این ۲۵ سال هرچه از سیاست و زندگی اجتماعی در این مملکت خاطره دارید، یا جنایت، یا آدم‌کشی یا قتل عام‌های ۱۵ خرداد و ۱۷ شهریور هست و یا دزدی‌های نجومی غیر قابل حساب از داخل به بانک‌های خارجی، در این ۲۵ سال، چنین بلا‌هایی بر سر این ملت آمد که معلول کودتای ۲۸ مرداد و مسلط شدن ۴۰ هزار چکمه‌پوش آمریکایی بر سر مردم به‌عنوان مستشار بود.

امام جمعه مشهد با انتقاد از جریان تطهیر رژیم جنایتکار پهلوی در کشور، بیان کرد: عده‌ای به دنبال تطهیر شاه و پهلوی هستند که در دو دسته تقسیم می‌شوند، یک عده که مزدور هستند، در خارج از کشور رسانه دارند، پول می‌گیرند و قلم به دست هستند، پول‌هایی که از ملت دزدیده‌اند را در این مزدوری خرج می‌کنند تا شاهِ جنایت کارِ سراپا نجاست را تطهیر کنند.

وی اضافه کرد: آنچه مایه تأسف است، حرکت برخی سیاسیون غرب زده و مدعی فهم سیاسی در تطهیر شاه است که خودشان را نیز مدعی همه چیز می‌دانند، اگر مزدور و پول‌بگیر هستند، پس چرا ادعای قدرت و سیاست در این مملکت دارند و اگر مزدور نیستند، پول نگرفتند و دست به این کار می‌زنند، از این‌ها دیوانه‌تر در این کشور پیدا نمی‌شود که یک لکه نجاست با این تعفن را تطهیر کنند، ۲۵ سال ذلت و پریشانی این مردم در نتیجه این کودتای آمریکایی و انگلیسی ۲۸ مرداد است.

علم‌الهدی به اعتراف انگلیس در مشارکت خود در کودتای ۲۸ مرداد اشاره کرد و گفت: چند سال پیش که از این قضیه پرده برداشتند، خودشان گفتند باید در مقابل این جنایت از مردم ایران عذرخواهی کنیم، دو سال پیش رسانه‌های انگلیسی نوشتند «سیاسیون انگلیس باید به خاطر جنایتی که در کودتای ۲۸ مرداد کردند، از مردم ایران اظهار شرمندگی کنند» ربع قرن ملتی را با مزدوری ناپاک به چنگال کشیدند و تمام سرنوشت آنان را چه سرنوشت دینی و چه سرنوشت فرهنگی و اقتصادی آنان را مورد جنایت قرار دادند، این تحفه غرب و هدیه آمریکا و انگلیس برای مردم ما بود.

وی بیان کرد: غرب‌زده‌هایی که چشمشان به دروازه غرب است، از این‌ها توقع کمک و خدمت دارند؟ آنان مردمان ناپاک، بزدل و ترسویی هستند که به خاطر چند جاسوسی که از این‌ها گرفتند، نه برای اهمیتی که برای جان جاسوس‌ها قائل هستند بلکه برای اهمیتی که برای جلوگیری از رسوایی و جهانخواری آنان در دنیا با بازجویی از آنان قائل هستند، حاضر شدند شش میلیارد دلار پول ایران را با ذلت پس بدهند، باج بدهند و جاسوس‌هایشان را ببرند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: غرب‌زده‌ها به این دروازه چشم دارند؟ به این‌ها دل ببندیم؟ روی سیاستمان با این‌ها حساب کنیم؟ چقدر بدخت هستید که بعد از ربع قرن تجربه جنایت و ناپاکی آنان، بازهم بایستیم و بخواهیم روی آنان حساب کنیم.

وی خطاب به جوانان گفت: اگر می‌خواهید درباره اندیشه‌های سیاسی تحلیل کنید، تابلوی آزادگان را ببینید، تابلوی ۲۸ مرداد را نیز ببینید، تحلیل کنید و راهبرد سیاسی پیدا کنید، مسئله اصلی عزت است و عزت ما در گروی نظامی است که مردم بیش از ۴۰ سال پای آن خون دادند، جان دادند و ایستادگی کردند.

علم‌الهدی به خاطره‌ای از دیدار شهید حاج قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب پیش از سفر به روسیه اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار خطاب به شهید سلیمانی تأکید کردند عزت و قدرت برای شما است، شما دشمن را تا کنار دریای مدیترانه عقب راندید و سرنوشت را شما باید تعیین کنید.

وی متذکر شد: دل به اندیشه‌های سیاسی افراد غرب‌زده و کسانی که مدعی دخالت خارجی در قدرت این کشور هستند نسپاریم و این‌ها را جلو نیندازیم؛ ما پیرو اهل بیت هستیم، دنباله‌روی عزیزان خدا هستیم و باید درسی که از اسرای کربلا می‌گیریم در اندیشه سیاسی امروز خودمان عملی کنیم.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
52
خوب پس دیگه مشکل اقتصادتون حل شد. فردا باز ادا در نیارید که پول نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
52
خوبه که به جیب تو یکی نمی گذارند بره تو حسابهای قطر می مونه
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
54
وقاحتتان پایان ندارد!!!!! دهان آدم از این همه بی‌شرمی و دروغگویی باز می‌ماند. ننگ بر همه‌تون.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
1
50
درآمد تو تنها از موقوفه گوهر شاد ساعتی 13888880 تومان است. یعنی بیش از یک ماه حقوق یک کارگر که زحمت می کشد - باز هم با کمال وقاحت می آیی و هرجمعه از این حرف های بی پایه می زنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
51
الان باید دنبال پول های بلوکه شده در امارات باشید . پولی خودتون رو پس میگیرید اونم با یک میلیارد دلار کمتر اونو افتخار میدونید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
39
ایا ذلت برای ما نبود که به جای 7 میلیارد 6 میلیار دلار گرفتیم. حاج اقا یه کم اخبار بخونی بد نیستا!!
سمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
38
وقیح کسی هست که همه چی رو تو روز روشن وارونه میگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
1
36
خخخخ
فکر کن علم الگدا دست در دست
باجناقاشون اح اح اح
فیلم ترسناک ماموت ها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
41
عجب هر واقعه ای رو اینا در جهت منفعت خودشون تفسیر میکنن. مثلاً الان آزادسازی جاسوس میشه ذلت برای اونا. اما اگر دولت مورد علاقه شون نباشه، آزادسازی میشه خیانت به ملت و ذلت برای کشور آزاد کننده. تف به شرف نداشته تون
دکتر موسوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
40
آنها با ذلت پول به کسی نمیدهند. شما با ذلت پول را گرفتید .پول در مقابل غذا.این اگر منتهای ذلت نیست ،پس چیست؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
1
34
افکار ارتجاعى جائى در قلب ملت ندارد
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
35
پول خودتون ده ها برابر این مقداره که به شما دادند ذلت آن است که شما فقط پول خودتون رو پس بگیرید اون هم با هزار مکافات و بدبختی،
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
33
روتو برم . رو که نیست سنگ پاست. ان هم از نوع باجناقیش.
این مردک شارلاتان که درامدش از گوهرشاد سر به فلک میزنه. دیگه چرا چشمش به این 6میلیارد گدایی از امریکاست. هر هفته این مردک یه وراچی های مخصوص خودش داره.
هم وطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
27
آقای علم الهدی میشه شما اینهمه راستگویی نکنید.بقول لاتهای قدیم مغزت ...؟؟؟
ناشناس
|
India
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
0
39
باید گریست به حال مردمی که یک ملای عامی می شود تحلیلگر مسائل بین المللی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
0
6
ملا اگه چیزی نگی خیلی بهتره هنوز یک حرف اصولی واز روی منطق ندیدم بزنی یکم مطالعه کن شاید از نقاب که زدی بیای بیرون وبهتر ببینی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
1
6
اه چه زود واریز شد به حساب! موقوفه گوهرشاد سیرت نمی کنه! گویا.
نظرات شما