تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

۵۰ دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران اعزام می‌شود

بنا بر اعلام مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم ۵۰ دستگاه اتوبوس از بخش خصوصی همراه با اکیپ پشتیبانی و تسهیلات تعمیرگاهی سیار به مرز مهران اعزام و در مهران خدمات‌رسانی انجام خواهد شد.

۵۰ دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران اعزام می‌شود

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: علی نیک در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی اربعین حسینی که صبح امروز ۲۹ مرداد برگزار شد در خصوص طرح علمداران خدمت شهرداری قم، اظهار کرد: در حوزه حمل‌ونقل جلسات داخلی متعددی از چند هفته قبل از محرم برای ایام عاشورا و تاسوعا و اربعین برگزار و در جلسه آخر تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی از ابلاغ دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر اعزام تعدادی اتوبوس به مرز مهران خبر داد و گفت: ۵۰ دستگاه اتوبوس از بخش خصوصی همراه با اکیپ پشتیبانی و تسهیلات تعمیرگاهی سیار به مرز مهران اعزام و در مهران خدمات‌رسانی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم با اشاره به اینکه در این ایام مسافران زیادی در شهر قم حضور خواهند یافت، عنوان کرد: این مسافرین یا با اتوبوس بین‌شهری به قم آمدند و یا با اتوبوس به مناطق زیارتی قم می‌روند که نیازمند افزایش و تقویت ساعت کار ناوگان در این ایام و برنامه‌ریزی ویژه برای روز اربعین و پیاده‌روی عظیم آن روز است.


بیشتر بخوانید: محدودیت‌های ترافیکی خوزستان در اربعین حسینی/ محورهای ممنوعه اعلام شد!


وی تصریح کرد: در همین راستا تعداد ۷۰ دستگاه اتوبوس برای روز اربعین در نظر گرفته شده است که خواهشمندیم شورای ترافیک استان مسیر ویژه‌ای را برای اتوبوس در بلوار پیامبر اعظم (ص) در نظر بگیرند تا زائرین در برگشت از مسجد مقدس جمکران در آسایش باشند و با اتوبوس جابه‌جا شوند.

نیک از رایگان بودن خط گردشی اطراف حرم خبر داد و گفت: خدمات در پیاده راه ارم با چند دستگاه خودروی برقی سازمان اتوبوس‌رانی انجام می‌شود و برای خط جمکران به حرم نیز تعداد اتوبوس‌ها تقویت می‌شود و با انجام کنترل، به‌محض نیاز، اتوبوس بیشتری اعزام خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: در روز اربعین ابتدا سعی بر این است که از درب شماره ۲ جمکران تا حرم مطهر را پوشش دهیم، اما با توجه به حجم زائر قطعاً مسیر بسته خواهد شد و محل استقرار اتوبوس‌ها در میدان آل یاسین خواهد بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سفر اربعین
نظرات شما