تاریخ انتشار: ۰۰:۰۳ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵۴ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

هزینه «فتح مکه» از جیب غلامرضا قاسمیان پرداخت می‌شود یا از کیسه بیت‌المال؟

در زمانی که رسانه‌ها به خاطر یک گزارش معمولی در سیاست خارجی و سیاست داخلی به اتهام «اقدام علیه نظام» تذکر می‌گیرند یا توقیف می‌شوند، چگونه است که غلامرضا قاسمیان از جنگ ایران و عربستان و فتح مکه سخن می‌گوید اما اقدام علیه امنیت ملی محسوب نمی‌شود و اتفاقا روز به روز هم بیشتر قدر می‌بیند؟

غلامرضا قاسمیان

رویداد۲۴ لیلا فرهادی: غلامرضا قاسمیان رئیس کتابخانه مجلس به تازگی در یک اظهارنظر جنجالی گفته اسرائیل سه سال بیشتر از عمرش باقی نمانده و بعد از نابودی اسرائیل برای «جنگ آخر و قبل از ظهور حضرت، به جنگ با حجاز می‌رویم و قبله اصلی را فتح می‌کنیم.»

قاسمیان می‌گوید «مقامات عربستانی هم این را خوب می‌دانند برای همین در رکن یمانی و دور مسجد الحرام تک‌تیرانداز گذاشته‌اند که وقتی حضرت ظهور کرد با کاتیوشا بزنند» و این را «آقا یک موقعی یک‌ضرب قلمی و گفتند و دیگر نگفتند. گفتند این عربستانی‌ها سلاح می‌خرند اما هیچ اشکالی ندارد، چون این‌ها می‌افتد دست مجاهدین.»

این اظهارات در حالی مطرح شده که دولت ابراهیم رئیسی برقراری مجدد رابطه دیپلماتیک با عربستان را بزرگترین دستاورد سیاست خارجی خود می‌داند. ایران بعد از هفت سال تیرگی روابط موفق شد رابطه‌ای را که با بالا رفتن یک جریان خودسر از دیوار سفارت و آتش زدن کنسولگری بر هم خورده بود، بار دیگر احیا کند اما اظهارات قاسمیان نشان می‌دهد جریانی که هفت سال پیش باعث برهم خوردن روابط تهران و ریاض شده بود، همچنان بر آن عهدی که بسته پایبند است.

حمله عوامل خودسر به سفارت عربستان

در جریان بالارفتن از دیوار سفارت عربستان، نام یک فرد به عنوان رهبر گروه خودسر مطرح شد که برای شهردار اسبق تهران کمپین انتخاباتی به راه می‌انداخت. اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی که به واسطه جایگاهش اطلاعات دقیقی از ماجرای حمله به سفارت عربستان داشته در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ طعنه مستقیمی به قالیباف و ارتباط او با متهمان بالا رفتن از سفارت عربستان زد. جهانگیری خطاب به قالیباف گفت «چه کسانی باعث شدند ٧٠٠ هزار شیعه که می‌آمدند و زندگی مردم مشهد می‌چرخید، به هم خورد. بله، ما نمی‌توانیم به سفارت حمله کنیم. دولت حمله کرد آقای قالیباف؟ چه کسانی حمله کردند؟ آن‌ها الان در ستاد‌های کدام کاندیدا حضور دارند؟ کدام کاندیدا‌ها از آن‌ها دفاع می‌کردند و پول می‌دادند؟»

به گزارش رویداد۲۴ بهمن ماه ١٣٩٤، یعنی مدتی پس از حمله به سفارت و بازداشت متهمان حمله به سفارت، «حسین ذوالفقاری» معاون وقت امنیتی-انتظامی وزارت کشور، حرکت عوامل حمله به سفارت عربستان را سازماندهی‌شده توصیف کرده و گفته بود: «این افراد سازماندهی‌شده آمدند و بیش از ١٠ سال است که در کرج و تهران و با محور فعالیت‌هایی در زمینه امور خیریه و فعالیت‌های مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده‌ای دانسته و ندانسته از آن‌ها حمایت کرده‌اند.»

حسین صادقی آخرین سفیر ایران در عربستان قبل از بر هم خوردن روابط در دی ماه ۱۳۹۴ درباره حادثه حمله به سفارت گفته عده‌ای خودسرانه یا «آگاهانه» اقدام نابخردانه‌ای انجام دادند که مجر به بهم خوردن روابط ما و شروع یک بازی مقابل عربستان شد که به باخت ایران منجر شد.

ظاهرا جریانی که به زعم مقامات مسئول وقت، آگاهانه و با حمایت و سازماندهی یک عده «مسئول» اقدام به برهم زدن روابط با عربستان کرده بودند همچنان بر موضع خود در مقابل موضع رسمی جمهوری اسلامی که رفع تنش‌ها با عربستان است ایستاده‌اند. جالب‌تر اینکه این افراد در عالی‌ترین مناسب مدیریتی کشور قرار گرفته‌اند.


مطالبی بیشتر برای مطالعه در همین زمینه

چرا جمهوری اسلامی در سیاست خارجی برای خودش هزینه درست می‌کند؟

آیا پرداخت خسارت به خاطر شعارنویسی بر دیوار سفارت انگلیس صحت دارد؟

آیا شهرداری تهران می‌خواهد اعتراضات ادامه داشته باشد؟

ترکیب سفارت‌نوردان و شعارنویسان در شهرداری تهران/ هزینه سیاسی تخریب سفارت‌های خارجی با کیست؟

ماجراجویی‌های میلیاردی با جیب مردم!/ روایتی از غرامت تخریب تابلو‌های قیمتی سفارت انگلیس در تهران

از دیوار سفارت بالا بروید، پست بگیرید!


غلامرضا قاسمیان کیست؟

غلامرضا قاسمیان از چهره‌های نزدیک به محمد باقر قالیباف است. نام قاسمیان در انتخابات شورای شهر ۱۳۹۶ در لیست خدمت در کنار نام مهدی چمران و باقی حامیان و نزدیکان قالیباف قرار گرفته بود. غلامرضا انصاری عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، از قراردادی بین شهرداری در دوره قالیباف و قرارگاهی به نام قرارگاه جهادی امام رضا پرده برداشته بود. قاسمیان مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) است.

انصاری اعلام کرده بود که «۲۳ مرکز بهاران شهرداری تهران با مبلغی نامشخص در اختیار قرارگاه امام رضا به ریاست قاسمیان قرار گرفته است. این تنها قرارداد عجیب شهرداری دوران قالیباف با قاسمیان نبود. شهرداری تهران به عنوان یکی از نهاد‌هایی که به صورت رسمی مسئولیت‌هایی در جریان راهپیمایی اربعین برعهده دارد قراردادی را در رابطه با خدمت‌رسانی در طول راهپیمایی اربعین هم با قرارگاه امام رضا منعقد کرده بود.»

بعد از انتخابات مجلس ۹۸ و انتقال قالیباف به بهارستان، قالیباف بار دیگر نزدیکی رابطه خود با حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان نشان داد و در حکمی او را به ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس منصوب کرد.

قاسمیان به اظهارات شاذ درباره چندهمسری هم شهرت دارد. او یک بار در یک گفتگوی تلویزیونی گفته بود «من جایی داشتم درباره تعدد زوجات صحبت می‌کردم، خانم‌ها شروع کردند به اِشکال و اعتراض بعد از اینکه به آن‌ها پاسخ دادم، یک عده دیگر از خانم‌ها دست بلند کردند گفتند این خانم‌ها با این سؤال، توفیق همسر شدن را از ما می‌گیرند، برای من خیلی عجیب بود که خود خانم‌ها چنین اعتراضی کردند.»

از ماجرای حمله به سفارتخانه‌ها، چهل سالی می‌گذشت و زحمتی که آن حرکت برای آینده ایران درست کرده بود، هنوز ادامه داشت که این بار یک جریان خودسر (که البته بعدها مشخص شد خیلی هم خودسر نبوده‌اند و از جای دیگری خط می‌گرفتند) یکبار به سفارت انگلستان ریختند و مشکلات زیادی بر سر کشور آوار کردند. یکبار بر دیوار سفارت انگلستان رنگ پاشیدند و شهرداری تهران هم برای آنها بنر حمایتی در سرتا سر شهر نصب کرد! آنها یکبار به سفارت عربستان حمله کردند و مشکلات زیادی برای امنیت ملی ایجاد کردند. همان جریان حالا از حمله به کشور عربستان و فتح مکه سخن می‌گویند! آیا بهترین سوالی که نهادهای امنیتی می‌توانند از خود بپرسند این نیست که کدام جریان از آشوب‌های این‌چنینی سود می‌برد و منفعت آنها مشخصا چیست؟ این سوال زمانی ارزش دارد که بنا بر پیگیری و رسیدگی باشد!

واقعیت آن است که هزینه سخنان این‌چنینی و اقداماتی از این دست، همواره از جیب مردم پرداخت شده است. دهه‌هاست این روند تکراری در کشور جاری است و اقداماتی از جمله حمله به سفارتخانه‌ها و سخنان تحریک‌آمیز سیاست خارجی مطرح می‌شود و هر بار هزینه آن میلیاردها دلار قراردادهایی است که از بین می‌رود یا میلیون‌ها بشکه نفت ایران است که به واسطه افزایش تحریم‌ها، با مشکل به فروش می‌رود یا برای فروش به دست دلالان و کسانی که به زعم دولت، تحریم‌ها را دور می‌زنند داده می‌شود و در حقیقت هر بار بیان چنین سخنانی یا انجام چنین حملاتی، جیب آنها را پر می‌کند که در کار دور زدن تحریم‌ها هستند! جریانی که اگر کشور در ثبات و صلح باشد، بیکار خواهند شد!

در زمانی که رسانه‌ها به خاطر یک گزارش معمولی در سیاست خارجی و سیاست داخلی به اتهام «اقدام علیه نظام» تذکر می‌گیرند یا توقیف می‌شوند، چگونه است که سخن گفتن از جنگ بین دو کشور و فتح یکی از شهرهای کشور همسایه، اقدام علیه امنیت ملی محسوب نمی‌شود و اتفاقا کسانی که چنین می‌گویند، روز به روز هم بیشتر قدر می‌بینند؟

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۴
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
5
92
این کله خراب ها ایران رو به ویرانه ای از عقاید مزخرف تبدیل کردند ...
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
فکر نکنم که عمرش کفاف بده که بتونه ( سه سال که گفته) ببينه
محمدمعصومی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
8
66
ریاکار دو رو
ریا یعنی فریب
حتی پول جیب خود را
فریبکارانه بدست می آورد
زبان دروغین
نیرنگ و کاسبی
بازی با اسم خدا
غلامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
125
8
درود بر سردار دلها
به کوری دشمنان اسلام و
هرزهای برنداز ربع پهلوی
تا سه سال دیگه کاخ سفید
با خاک یکسان خواهد شد
و پرچم امام زمان در کعبه
به اهتزاز در خواهد آمد
لبیگ یا خامنه ای
پاسخ ها
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
کلاغ دزد
ماله کش مترسک
دشمن انسانیت
دشمن زن و مرد
دشمن آدمیت
دشمن خدا بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
داداش کجای قران به ما اجازه داده شده یه عده انسان دیگه رو بکشیم؟
ایران و اباد کردیم میخوام بریم کاخ سفیدم اباد کنیم؟ ایران چی داره که اونجا نداره؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
اگه پرچم اسلام بر مکه به احتزاز در نیومد چی انوقت شما آشغالها را چیکارتون کنیم
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
زرت
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
انگل پرچم امام زمان به شما چه !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
زمان مموتی میگفتین این هفته میاد! شاید این هفته بیایداید؟ شاید این هفته ...حتما!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
مفتخور بابت این کامنتاچقد میلمبونی کثافت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
64
هر جا بهت زده شدید یعنی فساد در جریان است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
72
درگیری بین باندهای فاسد قدرت درکشورهست
اینقدر نادان هم هستندفرق لین بین منافع ملی کشورو منافع باندی خودشان نمی ببنند......
یک نکته اصلی این است افرادی مانند این بنده خدا بااین اظهارات یا احمق هستند یا که جاسوس دشمن ...
بایددر نهادهای امنیتی واطلاعاتی تحت پبگیری قرارگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
فکر می کنی ، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ، چه کسانی هستند ؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
71
رویداد عالی.
مگه هزینه حمله به سفارت خانه ها از جیب اون ها پرداخت شد؟ تازه پست هم گرفتن
اینگونه حرفها برا این گفته میشه که بی لیاقتی و بی کفایتی و سو مدیریت خودشون و لاپوشونی کنند و بگن همه مشکلات امتحان الهی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
74
اینها هیچ چیز به غیر از پول براشون مهم نیست
اا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
2
74
فریبرز عرب‌نیا، بازیگر سرشناس سینمای ایران، دیروز جمعه ١٧ شهریور در اولین مصاحبه خود پس از خروج از ایران مدعی شد که گفت در ایران، دایره دروغ، فساد، و کشتار اندیشه‌ها روز‌به‌روز شکل نهادینه‌تر و خشن‌تری پیدا می‌کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
حالا مثلا ایشون چه پخی بود که با پاچه خاری رژیم و حمایت های حکومت تا توانست از ملت دزدید و به وقتش هم در رفت!
حیدری کثیف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
92
7
برای جلب مخاطب راههای زیادی وجود دارد از جمله فیلم پورن دار و دسته کثیف رویداد.
پاسخ ها
سوسولگرای عرزشی!!
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
راه‌هایی که شما عرازشه برای جلب مخاطب دارید از همه کثیفتر است از جمله نیرنگ،دروغ و فریب ملت...!
ایرج میرزا روحت شاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
به باجناقت سلام برسون
کیهان کونی است
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
مواظب پریز برق باش
asd
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
64
تا وقتی حکومت و مردم و رسانه ها به خزانه کشور می گویند بیت المال ، هیچ چیزی تغییر نمی کند چون خزانه متعلق به کشور ایران است و بیت المال برای تمام مسلمین است!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
بیت = خانه
مال = حیوانات اهلی مثل اسب و الاغ و گوسفند
.
بیت المال = طویله ، آغل ، اسطبل
علیرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
درود به فهم و کمالتت.لعنت بر دشمنان مردم ایران
راِیش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
2
48
دیوانه ای سنگی
در چاه انداخت که
صد عاقل نمیتوانند
در چاه درش بیاورند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
در آوردن سنگ ممکن نیست .
راه حل درست ، انداختن دیوانه در همان چاه ، و کندن چاه جدید است !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
3
60
مردک بی وطنِ خانم بازِ هرزه .
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
3
52
خدا لعنت تان کند که باتوم زدن زندگی و آینده جوانان این را نابود کردید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
46
10
حالم ازت بهم خورد رویداد سانسورچی که غیر قابل انتشارهایت از رای های رئیسی هم بیشتر شد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
اشتب منفی!!
بیژن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
33
چه چهره باجناق پسندی هم دارند ماشالا!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
33
خدایا کی از دست کسانی که حلال و حرام را نمیفهمند خلاص میشویم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
30
0
دلسوزی لیلافرهادی ازجنس دلسوزی هندجگرخواره.بااین دلسوزی نماییهاپیامبرشکست خورد؟یاهندجگرخواراول به زباله دان تاریخ وبعدش به درک واصل شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
بخ بدم بهت؟؟
جاوید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
24
امان از بی تدبیری و نادانی.
این دو دست از سر این ملت بر نمی‌دارد.
بابا کمی زیرک و عاقلانه فکر کنیم و حرف بزنیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
18
پس مختار هم رفتش (فریبرز)!!!! خوب ایرادی نداره جاش غلومی (غلامی، ساعت 00:35 روز 19 شهریور) را داریم. غلومی چندماه خدمتی؟؟؟ حالا کی قراره رییس دانشگاه علم و صنعت بشی؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
4
33
نگاهی به گردن ستبرش بکنید،وزباله گردها ،کارتن خوابها بیماران درمانده برای داروی بنگلادشی وبورکینافاسویی،کولبرها،فرارمتخصصان،وکارافرینان واخراج استادان ومحیط زیست راتجسم کنید،حیوان مفتخوارنکبت
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
26
عبا و عمامه اش بردارید ببینید از کدام نوع است.
امین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
22
شتر در خواب بیند پنبه دانه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
34
1
چرا در تحلیل از چرندیات ابراهیم یزدب ودعایی وبنی صدر ومنتظری و.....استناد کردید ،یعنی در کشور به غیر اینها نبودند ،
چقدر شماها مرض دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
چرا هستن ثقتی جنتی رییسی ششکلاس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
33
مامورند و معذور،مامور به ویرانی ایران، تاریخ بعدها خواهند نوشت که آمریکا و انگلیس اینها را مامور کردند و در ظاهر برای فریب عده ای احمق جنگ زرگری پنجره ساله راه انداختند ولی در باطن مامور بودند
پاسخ ها
الف
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
دقیق ترین نظر
چون اروپا و آمریکا نمی‌توانستند اقتدار ایران را ببینند بهترین راه را برای نابودی ایران انتخاب کردند که آوردن اینها بود همانطور که ملکه لعنت الله انگلیس در وصیت خود گفت
شهاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
1
26
آیا این حرفها تشویش،اذهان عمومی،نیست،؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
0
18
سنگالیزاسیون.
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
0
25
بوی دزدی و فساد و لواط و ظلم و کشتار و جنایت جناح تندروی حاکم بر ایران دنیا رو برداشته.ولی شک نکنید حق بزودی ظلم رو سرنگون خواهد کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
0
28
سیسمونی در خفا و زیارت با سر و صدا و تظاهر!!!
اااا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
0
13
درود خودش خوب مخاطبش رو میشناسه ملت رو خر حساب میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
بعله از خراست که بر خر است
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰
0
14
بزرگترین جنایتی که اینها کردند گرفتن امید از این جوانان وطن بود . امروز خانه دارشدن که هیچ اجاره کردن سرپناه یک رویاست .
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۱
0
11
نوکیسه های متوهم و اراجیف گو
پیران ویسه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۱
0
11
همه این یاوه گوها ی متوهم متاسفانه سر در آخور قالیباف دارند،هیچ بعید نیست این قالیباف هم یکی مثل علیرضا اکبری باشد کسی چه میداند؟؟؟!!!!!
بازنشسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
0
2
از املاک و مستغلاتی که زمان قالیباف شهردار به دختر و بستگان خود مفت فروخت چه خبر ،آیا اینا دزدی از ملت نبود و یا عروسی دخترش در استرالیا با آن وضع زننده که عکس هایش در جهان پخش شد با لایحه ی حجاب همخوانی دارد.
نظرات شما
پیشخوان