تاریخ انتشار: ۲۲:۰۹ - ۰۳ مهر ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

بن سلمان یک پروژه مهم گردشگری را راه‌اندازی کرد

محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، طرح کلی پروژه قله‌های سوده (قمم السودة) را راه‌اندازی کرد.

بن سلمان

رویداد۲۴ به گفته خبرگزاری «واس» هدف از اجرای این پروژه، توسعه یک منطقه گردشگری کوهستانی مجلل در بلندترین قله واقع در سعودی است.

هدف از این پروژه توسعه مقصد گردشگری کوهستانی لوکس بر فراز بلندترین قله عربستان است که ارتفاع آن به ۳ هزار و ۱۵ متر از سطح دریا می‌رسد.

ولیعهد عربستان گفت که قله‌های السوده، چهره جدید گردشگری کوهستانی لوکس از طریق یک تجربه معیشتی بی سابقه را بازتاب می‌دهد و به تحقق اهداف چشم انداز ۲۰۳۰ و توسعه بخش توریستی و تفریحی کمک می‌کند.

وی افزود که این پروژه به رشد اقتصاد عربستان و کمک به افزایش تولید ناخالص داخلی تجمعی به بیش از ۷.۷۳ میلیارد دلار و تامین هزاران فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم کمک می‌کند.

این پروژه خدمات لوکسی به دو میلیون گردشگر در سال ارائه می‌دهد و در طراحی این طرح جامع از هویت معماری محلی اتکا خواهد شد به گونه‌ای که ۶ منطقه اصلی با تمرکز بر مواضعی متمایز را در بر می‌گیرد.

براساس این طرح، ۲۷۰۰ اتاق هتل، ۱۳۳۶ واحد مسکونی و ۸۰ هزار متر مربع مساحت تجاری تا سال ۲۰۳۳ توسعه خواهد یافت.

این پروژه که طی سه مرحله اصلی تکمیل خواهد شد، انتظار می‌رود نخستین مرحله اش در سال ۲۰۲۷ به بهره برداری برسد.

قله‌های السوده، در مساحت گسترده‌ای از جنگل‌ها و کوه‌ها در امتداد بیش از ۶۲۷ کیلومتر مربع در رشته کوه‌های عسیر واقع شده است.

بن سلمان یک پروژه مهم گردشگری را راه‌اندازی کرد

بن سلمان یک پروژه مهم گردشگری را راه‌اندازی کرد

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
0
8
اونهایی که میگفتن چرا جوانان برای رونالدو تا بالای تپه ها میدویدند دلیلش فقط رونالدو نبود یکی از دلایلش اهمیتی بود که بن سلمان به فوتبال عربستان داده بود که جوانان ما رویای خود را در تیم النصر میدیدند الان هم ساختن عربستانی شیک و جذاب اسلامی در برنامه اش هست این جامعه اسلامی شیک و جذاب آرزوی چهل ساله ایرانیان هست حالا اگه ایران بن سلمان رو دعوت کنه و به ایران بیاد فکر میکنین چقدر استقبال کننده داشته باشه مسئولین ما باید یک دوره رفتارشناسی ببینند تا متوجه رفتار مردم نسبت به عملکرد خود باشند
نظرات شما
پیشخوان