تاریخ انتشار: ۱۵:۵۸ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

نظر وزیر کار درباره افزایش سن بازنشستگی: این تغییرات به منظور پایداری صندوق‌هاست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری مسکن کارگران به عنوان دستور کار نشست امروز شورای عالی کار خبر داد و گفت: تلاش دولت سیزدهم این است که درباره مسکن همه آحاد جامعه به خصوص کارگران سختکوش گام‌های بلندی برداشته شود.

نظر وزیر کار درباره افزایش سن بازنشستگی: این تغییرات به منظور پایداری صندوق‌هاست

رویداد۲۴ سیدصولت مرتضوی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه فاز دوم طرح رصد و پایش اشتغال وزارت کار گفت: در نشست امروز شورای عالی کار، مسکن کارگران در دستور کار قرار دارد و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: همه تلاش دولت این است که برای آحاد مختلف جامعه خصوصاً کارگران شریف و سختکوش که حق بزرگی بر گردن تولید و اقتصاد کشور دارند، در حوزه مسکن کارگری هم گام بلندی برداشته شود.

مرتضوی در خصوص مصوبه افزایش سن بازنشستگی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، گفت: مجلس شورای اسلامی یک سری اصلاحات را از گذشته در این حوزه انجام داده است که اساساً از سال سوم برنامه عملیاتی و اجرایی شده است؛ این اصلاحات سنجه‌ای، به منظور پایداری و تاب آوری صندوق‌هاست.

در حال حاضر ضریب پشتیبانی صندوق‌ها به شدت کاهش یافته و اگر با این روند پیش بروند، در آینده نزدیک صندوق‌ها قادر به پاسخگویی به ذینفعان نخواهند بود، بنابراین مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مراحل پایانی رسیدگی به لایحه برنامه هفتم اصلاحاتی را انجام داد که از طریق رسانه‌ها به استحضار مردم رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پروانه کار اتباع خارجی در کشور نیز گفت: دستورالعملی در این باره در شرف تدوین و بررسی است که در آینده نزدیک از طریق مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
0
0
این یک دزدی آشکار، خیانت در امانت و شکستن وفای به عهد است.
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
0
0
خدا ازتون نگذره که فقط هر روز عرصه رو به مردم تنگ تر میکنید.خودتون میدونید کسی دیگه تا 60 سال تو این مردابی که ساختید دووم نمیاره سن بازنشستگی رو به شصت رسوندید.فقط حیف که یه عمر حق بیمه تامین اجتماعی از ما به نا حق کندید.....
نظرات شما
پیشخوان