تاریخ انتشار: ۱۶:۴۱ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سونا باعث کاهش وزن می‌شود؟

افراد معمولا بعد از تمرینات ورزشی و برای آرام‌سازی عضلات از سونا استفاده می‌کنند.

سونا

رویداد۲۴ سونا اغلب برای آرامش و مزایای سلامتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما شاید قابلیت کالری‌سوزی آن تعجب‌آور باشد. سونا اتاق گرمی است که می‌تواند کالری‌سوزی افراد را در صورت استفاده ۱۰ یا ۲۰ دقیقه‌ای از آن، افزایش دهد.

به گزارش وری‌ول‌هلت، داده‌های کمی موجود است که نشان دهنده این تاثیر موقت باشد. با این حال، مزایای استفاده از سونا برای سلامت همچنان در دست بررسی است.

سونا معمولا یک اتاق است، اما می‌تواند ساختمان جداگانه‌ای هم باشد. سونا با کنترل درجه حرارات، هوا را بین ۶۵ درجه تا ۹۰ درجه سیلسیوس بالا می‌برد و حرارت ایجاد می‌کند. سونا‌ها معمولا به صورت سونای خشک و سونای بخارند و اغلب در باشگاه‌ها یا مکان‌های آرام‌سازی و ماساژ قرار دارند. البته برخی مردم در خانه‌های خودشان هم سونا دارند.


بیشتر بخوانید: راهنمای کامل برای بهبود و حفظ سلامت کبد


افراد معمولا بعد از تمرینات ورزشی و برای آرام‌سازی عضلات از سونا استفاده می‌کنند.

از آنجایی که سونا‌ها اغلب برای استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرند، افراد روی نیمکت موجود در اتاق سونا می‌نشینند. بسته به نوع سونا درجه حرارت آن را می‌توان تغییر داد. این مکان‌های پر حرارت همچنین به صورت انفرادی یا عمومی موجودند. در سونا‌های عمومی معمولا از افراد می‌خواهند که با لباس شنا یا حوله وارد شوند، اما در برخی سونا‌ها هم می‌توان به طور کاملا برهنه وارد شد.

افراد بسته به آستانه تحملشان در برابر گرما، از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در اتاق سونا می‌مانند. این کار را می‌توان به صورت منظم یا به صورت آزادانه و دلخواه در هر زمانی انجام داد.

برخی افراد هم بیشتر از ۲۰ دقیقه در سونا می‌مانند که البته ملاحظات ایمنی و سلامت در این زمینه را باید در نظر گرفت. ماندن در گرما برای مدت طولانی خطر سرگیجه و ضعف را به دنبال دارد که برای رفع این مسئله باید هر چه سریع‌تر از اتاق سونا خارج و به محیط خنک‌تر وارد شوید.

میزان کالری‌سوزی در سونا

بدن همواره در حال سوزاندن کالری است، حتی در حال استراحت. سونا هم مکان گرم و پرحرارتی است که موجب تعریق می‌شود. بدن می‌کوشد که خودش را خنک نگه دارد و همین امر مصرف کالری را بالا می‌برد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حوزه سلامت
نظرات شما