تاریخ انتشار: ۱۷:۳۶ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۳

قیمت جدید گوشت قرمز اعلام شد

با توجه به سیاست وزارت جهاد مبنی بر ایجاد شرایط مساعد تولید و واردات گوشت قرمز گرم و منجمد، قیمت این اقلام در ایام نوروز در سراشیبی قرار گرفته است.

قیمت گوشت قرمز

رویداد۲۴ به گزارش خبرآنلاین، منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به حجم ذخایر و عرضه گسترده گوشت منجمد در کنار گوشت گرم وارداتی و داخلی، قیمت روند نزولی به خود گرفته است.

او نرخ هرکیلو ران و سردست گوسفندی منجمد را ۲۸۵ هزار تومان، ران و سردرست گوساله منجمد ۲۸۵ هزار تومان، لاشه گوسفندی ۲۸۵ تا ۲۹۰ هزار تومان، لاشه گوساله ۳۳۰ هزار تومان و لاشه گوشت داخلی را ۴۸۵ هزار تومان اعلام کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی نوشت: پوریان با بیان اینکه مشکلات زیرساخت در شبکه توزیع از گذشته تاکنون مرتفع نشده است، افزود: اکنون تنها راهکار افزایش مراکز عرضه گوشت گرم وارداتی است که علاوه بر نقاط و محل های تعیین شده ثابت در روزهای پایانی سال مراکز عرضه سیار نیز ایجاد شود تا مردم در صف های طولانی نایستند.


بیشتر بخوانید: وعده معاون وزیر برای کاهش قیمت گوشت در سال جدید


رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن گوشت گرم وارداتی از کشورهای مبدا به ایران وارد می شود که در نهایت عرضه گسترده گوشت منجر به کاهش قیمت حتی کمتر از نرخ مصوب شده است.

او افزود: بنابر آمار سال گذشته واردات گوشت منجمد دو برابر افزایش یافت که براین اساس مصارف صنف و صنعت را به طور کامل تامین کردیم.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت گوشت
نظرات شما
پیشخوان