تاریخ انتشار: ۲۳:۳۰ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

پیش بینی ارزان شدن مسکن در سال ۱۴۰۳

داوود بیگی‌نژاد نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه اگر در سال آینده واحد‌های مسکونی نهضت ملی در بازار مسکن عرضه شود؛ شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود، گفت: بازار مسکن قطعاً از سایر بازار‌های اقتصادی تأثیر پذیر خواهد بود؛ زیرا اگر بازار‌هایی ارزی و طلا در آرامش باشند، بازار مسکن نیز تبعیت کرده و شاهد نوسان هیجانی قیمت نخواهیم بود.

پیش بینی ارزان شدن مسکن در سال ۱۴۰۳

رویداد۲۴ نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص «سامانه خودنویس» تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی متولی سامانه املاک و مستغلات و مدیریت بازار مسکن است و از سال (۱۳۸۸) سامانه املاک و مستغلات در جهت کدگیری و ثبت قرارداد‌های متعاملین، کد رهگیری صادر کرده؛ از خرداد ماه امسال، سامانه املاک و اسکان برای ثبت موضوعات ملکی مردم به جهت خانه‌های خالی ایجاد شده بود که وزارتخانه این سامانه را تغییر داد و سامانه‌ای به جهت صدور کد طراحی کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۱۴ سال از راه‌اندازی سامانه املاک و مستغلات می‌گذرد، قطعاً تمامی باگ‌ها و اشتباهات آن را طی سال‌ها مرتفع شده، اما طی این سال‌ها مشاوران املاک با یک سامانه ناقص خدمات‌رسانی می‌کردند؛ سامانه‌ای که صرفاً برای ثبت اسناد و املاک ارتباط داشته است، در واقع برخی از دستگاه‌های اجرایی هنوز وظایف قانونی خود را در جهت تکمیل سامانه املاک و اسکان انجام ندادند و امروز تعریفی در قانون در جهت طراحی سامانه خودنویس ایجاد نشده است.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی مهم درباره قیمت مسکن در سال ۱۴۰۳


بیگی‌نژاد تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ قیمت مسکن متعادل حرکت کرد، اما در بهمن‌ماه قیمت‌ها به دلیل افزایش نرخ دلار نوساناتی را تجربه کرد. ناگفته نماند رکود حاکم بر بازار مسکن، درآمد مشاوران املاک را تحت تأثیر قرار داد و به دلیل رکود تعدادی از مشاوران املاک از این شغل خارج شدند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت مسکن
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مجتبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
0
0
یه چیز خیلی سادس ، زمانی قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کنه که قیمت ساخت و تقاضا برای مسکن کاهش پیدا کنه وقتی امسال قیمت ساخت افزایشی هستش و تقاضا هم داره زیاد میشه چطور باید فکر کنیم که قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کنه ، صحبت کارشناس شما بیشتر شبیه شوخی میمونه. همین طور قیمت ساخت بالا بره یا سازنده دیگه نمیسازه و اگرم بسازه به قیمت پایین نمیفروشه
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان