تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

پیش‌بینی بورس در هفته آینده؛ توصیه مهم به سهامداران

بازار سهام به رسم همیشگی، شروع خوبی در سال 1403 داشت اما افزایش تنش‌ها در روزهای اخیر باعث شد تا ریتم بازار تغییر کند. شرایط بازار سهام در هفته آتی چگونه ارزیابی می‌شود؟

پیش‌بینی بورس در هفته آینده؛ توصیه مهم به سهامداران

رویداد۲۴ دومین هفته معاملاتی بازار سهام در فروردین‌ماه در حالی سپری شد که طی روز‌های معاملاتی این هفته، ۰.۴۷ درصد معادل ۱۰ هزار و ۶۸۳ واحد از ارتفاع شاخص کل کاسته شد. طی این افت، شاخص کل از سطح دو میلیون و ۲۶۱ هزار واحد به دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسیده است.

جریان داد و ستد‌ها در نماد‌های کوچک و متوسط بازار نیز در این هفته، منجر به افت شاخص هم‌وزن شد. به نحوی که این نماگر از محدوده ۷۷۰ هزار واحد، با افت ۱.۴۱ درصدی به ۷۵۹ هزار واحد رسیده است.

بورس تهران سنت‌شکنی نکرد!

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی شرایط فعلی بازار در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: «همان‌طور که در سال ۱۴۰۲ تاکید می‌شد، انتظار داشتیم هفته پایانی اسفندماه، هفته خوبی باشد و همین اتفاق نیز افتاد.»

وی ادامه داد: «همچنین با توجه به سابقه تاریخی بورس در فروردین‌ماه سالیان گذشته، به جز یکی دو سال، انتظار داشتیم بازار در فروردین‌ماه واکنش خوب و مثبتی داشته باشد و همین اتفاق نیز افتاد.»

بازگشت شرایط بورس به تنظیمات کارخانه!

وی اظهار کرد: «در حال حاضر، اما بورس در حال برگشت به تنظیمات کارخانه است. جایی که متاسفانه بازار شرایط خوبی ندارد. البته تنش‌های خاورمیانه نیز بیشتر شد.»

الیاس کردی افزود: «از سوی دیگر اتفاقی که برای کنسولگری ایران در سوریه افتاد، مزید بر علت شد تا شرایط آن‌طور که باید، برای بازار رقم نخورد.»

پیش بینی بورس هفته آینده

الیاس کردی در رابطه با پیش بینی بورس هفته آینده گفت: «با توجه به ارزش معاملات حدود چهار هزار میلیارد تومانی، فکر نمی‌کنم در هفته آتی، شاهد اتفاق ویژه‌ای باشیم. در هفته آینده، انتظار می‌رود بورس تهران روی مدار تعادل با چاشنی سرخی نقشه بازار پیش رود.»

توصیه مهم به سهامداران بورسی؛ توجه به صندوق‌های دارایی!

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: «در این میان می‌توان به صندوق‌های طلا نیز اشاره کرد که در حال حاضر شرایط بهتری نسبت به صندوق‌های سهامی دارند. بار‌ها به سهامداران و اهالی تالار شیشه‌ای توصیه شده که به سمت صندوق‌های دارایی بروند و پرتفوی دارایی خود را بچینند چرا که وضعیت این دست صندوق‌ها در شرایط فعلی بهتر است.»

وی در ادامه افزود: «به کلی انتظار نمی‌رود در هفته آتی، صنعت خاصی بتواند پرچم بازدهی مثبت را برای سهامداران خود بالا برد.»

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: بازار بورس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۶
0
0
خدا لعنتتون کنه به حق علی فقط زورشون به بورس می رسه همه چی ده برابر شده تو این چند سال اما ما هنوز تو ضرر سال ۹۹
نظرات شما
پیشخوان