تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷ - ۱۶ تير ۱۴۰۳

با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان چقدر افزایش می‌یابد؟

یک کارشناس امور بازنشستگان، گفت: تا زمانی که دستورالعمل و شیوه نامه همسان سازی اعلام نشود؛ نمی‌توان هیچ مبلغی را اعلام کرد.

با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان چقدر افزایش می‌یابد؟

رویداد۲۴ به گزارش ایلنا، بازنشستگان کشوری در ارتباط با میزان افزایش حقوق بعد از اجرای متناسب‌سازی اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛ سوال مشخص بازنشستگان این است که در همسان‌سازی یک بازنشسته با گروه حقوقی مشخص، چقدر مشمول افزایش حقوق خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود.

غلامحسین قاسمی، کارشناس امور بازنشستگان، در این رابطه می‌گوید: تا زمانی که دستورالعمل و شیوه نامه همسان سازی اعلام نشود، نمی‌توان هیچ مبلغی را اعلام نمود.


بیشتر بخوانید: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری منتفی شد؟


او افزود: اما به طور متوسط تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل در گروه‌های مختلف حقوقی۱ تا ۲۰ حدود ۴ میلیون تومان تا حداکثر ۸ میلیون تومان خواهد بود، بنابراین ۴۰ درصد آن هم که قرار است امسال (سال اول) اجرا شود، حدود ۱.۶ میلیون تومان تا ۳.۲ میلیون تومان خواهد بود.

قاسمی تاکید کرد: باید منتظر شیوه‌نامه اجرای همسان‌سازی بمانیم؛ پس از آن، جدول افزایش حقوق بازنشستگان براساس گروه‌های شغلی مشخص و قابل تدوین است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما