تاریخ انتشار: ۱۷:۰۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، گفت: با علنی‌تر و رسمی شدن مزاحمت‌های آمریکا، هر مزاحمت این کشور علیه مردم کشورمان میخی بر تابوت برجام خواهد بود.

رویداد۲۴-نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، گفت: با علنی‌تر و رسمی شدن مزاحمت‌های آمریکا، هر مزاحمت این کشور علیه مردم کشورمان میخی بر تابوت برجام خواهد بود.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز، گفت: یکی از عرصه های که می تواند پشتوانه کشور باشد بحث کشاورزی است که نگاه بسیجی به آن می تواند بسیار مهم و راهگشا باشد.

وی در ادامه با اشاره به مسائل هسته ای و فرجام برجام در پی رفتار طرف های مقابل ایران در توافق هسته ای، ادامه داد: ترامپ دوسال پیش در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری کتابی را با عنوان آمریکای افلیج منتشر کرد. او در آن کتاب اذعان کرد که رژیم آمریکا یک رژیم افلیج است اما امروز همان رئیس جمهور قلدری می کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سخنان ترامپ و تهدید جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: حماقت های ترامپ ناقوس اضمحلال رژیم امریکا را به صدا درآورد و این رژیم که رییس آن بر ضعفش اعتراف می کند، نمی تواند در برابر جوان برومند ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بایستد.

وی ادامه داد: طرف های مقابل ایران در توافق هسته ای اعلام کردند که برجام دو طرف دارد یک طرف ایران و طرف مقابل آمریکا و متحدانش که طرف مقابل امروز دچار اضمحلال است و خودشان اعتراف می کنند که دچار ازهم گسیختگی هستند.

جلیلی گفت: طرف های مقابل ایران در توافق هسته ای که دچار اضمحلال هستند نمی توانند برای طرف مقابل یعنی ایران که به اعتراف خود آنها تمامی تعهدات خودش را انجام داده تصمیم بگیرد و این فرصت که به او داده حق آنها نیست و باید پاسخ گوی ملت ایران باشند.

وی ادامه داد: این سه کشور اروپایی که در رابطه با وضعیت فعلی برجام بیانیه می دهند بدانند با علنی تر شدن و رسمی تر شدن مزاحمت‌های آمریکا هر مزاحمت این کشور علیه مردم کشورمان میخی بر تابوت برجام خواهد بود.

جلیلی ادامه داد: اروپا اگر توانایی دارد باید مانع مزاحمت های آمریکا شوند نه اینکه از کنار این مزاحمت ها بگذرند و برای ایران شاخ و شانه بکشند.

وی تصریح کرد: در بیانیه این سه کشور اروپایی منطق عدم اعتماد به اروپا به وضوح نمایان است زیرا کجای این منطقی است که اگر کشوری پایبند تعهدات بود برای این کشور شاخ و شانه بکشند و یا کشوری که نقض کننده است بیاید برای کشور متعهد بایدها و نبایدها تعیین کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه این اقدام آن ها بواسطه دیکتاتوری آن‌ها است، گفت: اروپایی که امروز می گوید می خواهد منطقی رفتار کند، همان سه کشوری هستند که همراه امریکا بین ما و صدام در جنگ تحمیلی طرف صدام را گرفتند و دربرابر تروریست ها طرف تروریست ها را گرفتند.

وی بیان داشت: این ها بدانند رفتارشان از دید ملت ایران پنهان نمی ماند زیرا دو سال و نیم که از عمر بر جام می گذرد به ما می گویند باید تمام تعهدات خود را عمل کنید در حالی که باید پرسید خود شما چه کاری برای ملت ایران انجام دادید تا ملت ایران به شما اعتماد کند.

جلیلی ادامه داد: وقتی آمریکا بارها برجام را نقض کرد آنها چه رفتاری برابر این نقض برجام امریکایی ها انجام دادند؟ یا همین دولت انگلیس که کارنامه او در برابر ملت ایران سیاه است و در این برجام هم سیاه تر است چرا در این مدت دو سال و نیم از عمر برجام با فروش کیک زرد به ما مخالفت دارد، مگر ما به همه تعهدات خود عمل نکردیم؟

جلیلی اضافه کرد: در این چهل سال جمهوری اسلامی ایران نه تنها بدون آمریکا بلکه در مبارزه با آمریکا توانسته است بایستد و به مقابله با زورگویی های او بپردازد.

مشاور رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، اظهار داشت: سه کشور اروپایی که نتوانسته اند تصمیم مشترک خود در برجام را عملی کنند صلاحیت این را ندارند که به گفته خودشان برای قدرتهای مستقل تعیین تکلیف کنند. اینطور نیست که آنها فکر کنند امروز یک فرصت برای دشمنی مجدد با مردم ایران برای کشورهای اروپایی به وجود آمده است.

وی افزود: ملت ما به تنهایی توانسته در این چهل سال به مبارزه با آمریکا برآمده و پیشرفت کند. کشورهای اروپایی نمی فهمند کشوری که با اعتقاد با خدا و پیروی از یک رهبر مقتدر و با پشتوانه عظیم مردمی چهل سال در برابر تمام زورگویی های آنها ایستاده، امروز با قدرت می تواند مسیر پیشرفت خود را ادامه دهد.

جلیلی گفت: اروپایی ها می دانند که امروز تفکری در حال شکل گیری است که می گوید اگر گفته می‌شود تعامل سازنده با جهان این تعامل در ارتباط با چند کشور زورگوی غربی محقق نمی شود. اتفاقا این ارتباط با نادیده گرفتن قدرتهای زورگو است که روابط با دیگر کشورها میسر می شود.

وی افزود: امروز شما می بینید که آمریکایی ها دلشان را خوش کرده اند که ما توانستیم تحریم نفتی ایران را به حالت قبل برجام بازگردانیم. یادشان رفته است که مرداد ۹۲ وقتی که به گفته غربی ها تمامی تمهیدات برای تحریم نفتی ایران به کار برده بودند، ایران توانست بیش از ۱.۵ میلیون بشکه نفت با قیمت بالای ۱۰۰ دلار بفروشد. اما اینکه اوباما پیش از توافق ژنو گفت که اگر برجام به تصویب نمی رسید ما دیگر نمی توانستیم علیه ایران اجماعی جهانی به وجود آوریم، بیانگر این واقعیت است که ترامپ دیر یا زود خواهد فهمید که آمریکا به همان استیصال خواهد رسید.

جلیلی گفت: امروز قرارگاه خاتم الانبیا با تلاش های خود کشور را به مرحله ای رسانده است که ایران نه تنها محتاج واردات بنزین نیست بلکه در آینده نزدیک می تواند به دیگر کشورها بنزین صادر کند.

منبع: مهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: