تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - ۲۲ تير ۱۳۹۷

بانک های ژاپنی هم از ایران می روند/ تا چهارم نوامبر معاملات با موسسات مالی ایران ممنوع می شود

گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی هم مشتریان را در ژاپن در مورد تصمیم خود مطلع کرده است و با صراحت به آنها گفته که تا چهارم نوامبر ۲۰۱۸ میلادی، معاملات با موسسات مالی ایران ممنوع خواهد شد.

رویداد۲۴  گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی هم مشتریان را در ژاپن در مورد تصمیم خود مطلع کرده است و با صراحت به آنها گفته که تا چهارم نوامبر ۲۰۱۸ میلادی، معاملات با موسسات مالی ایران ممنوع خواهد شد. بانک های ژاپنی اعلام کردند که تا چهارم نوامبر سال جاری میلادی به تمام تراکنشات مالی خود با ایران پایان خواهند داد.

بانک های ژاپنی در حال متوقف کردن تمام تراکنش های خود با ایران هستند. این اقدام بانک های ژاپنی در راستای خروج آمریکا از برجام و تعیین ضرب الاجل برای پایان دادن تبادلات مالی با تهران تا نوامبر سال جاری میلادی است.

در همین حال گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی، بزرگترین بانک ژاپن تراکنش های خود را با ایران در راستای تبعیت از قوانین تحریم آمریکا متوقف خواهد کرد.

همچنین گروه مالی میزوهو هم اعلام کرد، اقدام مشابهی را در پیش خواهد گرفت؛ ضمن اینکه گروه بانکداری سامیتومو میتسویی هم قوانین تحریم آمریکا را با دقت بررسی خواهد کرد.

از آنجایی که گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی، حجم بالایی از واردات نفت از ایران را مدیریت می کند احتمالا این اقدام بزرگترین بانک ژاپن می تواند منجر به توقف خرید نفت خام از ایران توسط شرکت های ژاپنی شود.

پیش از این گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی در سال ۲۰۱۴ میلادی به دلیل انجام تراکنش با ایران که خارج از قوانین تحریم آمریکا بود، میلیون ها دلار جریمه شده بود. یک منبع ژاپنی که خواست نامی از او برده نشود، گفت: گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی از تحریم های آمریکا هراس دارد؛ بنابراین قادر به مدیریت مبادلات تجاری نیست و سایر بانک های ژاپنی هم شرایط مشابهی را دارند.

ژاپن یکی از بزرگترین مشتریان نفتی ایران است و به گفته برخی از پالایشگاهای این کشور اگر ژاپن موفق به گرفتن معافیت از آمریکا برای خرید نفت ایران نشود، به خرید نفتی خود از ایران تا چهارم نوامبر سال جاری میلادی پایان خواهد داد.

بر پایه این گزارش، گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی هم مشتریان را در ژاپن در مورد تصمیم خود مطلع کرده است و با صراحت به آنها گفته که تا چهارم نوامبر ۲۰۱۸ میلادی، معاملات با موسسات مالی ایران ممنوع خواهد شد.

برچسب ها: ژاپن ، تراکنش ، مالی ، تحریم ، نفت ، رویداد24
نظرات شما