تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۷

چرا انگلیس - بلژیک را باید تماشا کرد؟

جام جهانی بعدی ۴ سال بعد خواهد بود؛ چه دلیلی بهتر از این برای هوادارانی که هنوز متقاعد نشده اند باید تمام مسابقات از جمله بازی رده بندی را تماشا کرد.
چرا انگلیس - بلژیک را باید تماشا کرد؟
رویداد۲۴انگلیسی ها فرض را بر این گذاشته بودند که ماجراجویی در جام جهانی یکشنبه به شکلی باشکوه به اتمام خواهد رسید و هری کین جام را بالای سر خواهد برد و هواداران در پارک ها، میخانه ها و خانه ها دیوانه وار شادی خواهند کرد. اما سه شیرها چهارشنبه شب به شکلی ناامید کننده مغلوب کرواسی شدند تا برگزار کننده بازی رده بندی برابر بلژیک باشند.

 

وسوسه می شویم که بازی را نادیده بگیریم، فراموش کنیم هرچیزی راجع به آن را و فراموشی جام جهانی را با تفریح کردن یا کارهای بهتر آغاز کنیم. 

 

اما ما می‌خواهیم با ارائه 5 دلیل شما را متقاعد کنیم که بازی نهایی انگلستان در جام جهانی را نگاه کنید.

 

* رقابت برای کفش طلا

انگلیسی‌ها نمی‌توانند جام جهانی را بالای سر ببرند اما کاپیتان این تیم هنوز می‌تواند با کسب جایزه کفش طلا هواداران انگلیسی را تسلی بخشد، جایزه‌ای که به آقای گل عطا می‌شود.

مهاجم تاتنهام در حال حاضر صدر جدول گلزنان را با 6 گل در 6 بازی از آن خود کرده و نزدیک‌ترین تعقیب‌کنندگانش روملو لوکاکو با 4 گل و گریژمان و ام باپه با 3 گل هستند. کسانی که امروز و فردا می‌توانند به او برسند.

 

* برو، برای مقامی بهتر از 1990!

پس از قهرمانی در جام 1966 دومین عنوان برتر سه شیرها در جام جهانی، رده چهارم در 1990 است. جایی که در بازی رده‌بندی با نتیجه 2-1 مغلوب ایتالیای میزبان شدند و در بازی به مقام چهارمی رضایت دادند.

این هم چنین فرصتی تاریخی برای بلژیک است که بتواند فراتر از نتیجه تاریخی در جام 1986 مکزیک باشد و به رده سوم نائل گردد. 

همانطور که سرمربی انگلیس گفته، رسیدن به نیمه نهایی نتیجه‌ای فراتر از چشم‌داشت‌ها برای این تیم محسوب می‌شود. پس حالا می‌توانند با انرژی و جاه طلبی به جام ملت های 2020 بروند و به چیزی فراتر از این برسند.

 

* انتقام از بلژیک

دو هفته پیش انگلستان و بلژیک در کالینینگراد یکدیگر را ملاقات کردند. هر دو به مرحله حذفی صعود کرده بودند و با 17 تغییر گام به میدان گذاشتند و سرانجام بلژیک با سوپرگل ادنان یانوزای به پیروزی رسید.

بازی امروز فرصت انتقام را برای انگلیسی‌ها ایجاد کرده و همچنین آن ها می‌توانند به مدال برنز هم برسند.

 

* این بازی می تواند یک نمایش جذاب باشد

در بازی رده‌بندی تمایل به گلزنی بسیار افزایش می‌یابد. در 10 سوم چهارمیِ آخر، میانگین 4 گل به ازای هر بازی ثبت شده است.

مربیان معمولا تغییرات زیادی در تیم اعمال می‌کنند که می‌تواند حریف را سردرگم یا تیم خودی را دچار ضعف کند یا شانس‌هایی برای بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند، به وجود بیاورد. هرچند ساوت گیت و مارتینز عزم خود برای برد در بازی را اعلام کرده‌اند و شاید با ترکیب اصلی وارد زمین شوند.

بازی سوم چهارمی معمولا فارغ از فشار جام جهانی و بازی‌های قبلی است و تیم‌ها می‌توانند با خیال راحت فوتبال بازی کنند.

حتی اگر ستاره‌هایی چون رحیم استرلینگ، دله الی، کوین دی بروینه و ادن هازارد را هم کنار بگذاریم، بازی همچنان جذابیت‌های زیادی دارد.

 

* جام جهانی بعدی 4 سال بعد است

وقتی انگلیس و طرفدارانش باخت در بازی چهارشنبه را فراموش کنند، درخواهند یافت که چه بازی هیجان‌انگیز را مقابل بلژیک دارند و چه تورنمنت خوبی را سپری کرده‌اند.

با این که تنها 2 بازی تا پایان جام جهانی مانده و جام جهانی بعدی 4 سال بعد در قطر خواهد بود، اما شما هنوز فرصت این را دارید تا لذت‌های نچشیده در این جام را بچشید و بهره لازم را ببرید.

انگلیس یک ماه بعد مقابل اسپانیا در ومبلی بازی می‌کند. این بازی در چارچوب رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا است.

یک بازی دیگر ملی که شاید شما بخواهید در تقویمتان بنویسید، 12 اکتبر است (اشاره به فاصله زیاد تا بعدی ملی)منبع: بی‌بی‌سی اسپورت

خبر های مرتبط
نظرات شما