تاریخ انتشار: ۲۱:۴۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۷

پروژه شکست خورده در کاتای بانوان

شکست های نماینده تیم ملی کاراته بانوان ایران در بخش کاتا نشان از پروژه شکست خورده ای دارد که از سال گذشته آغاز شد.
پروژه شکست خورده در کاتای بانوان

رویداد۲۴ پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی بزرگسالان آسیا در اردن برگزار شد و تیم بانوان ایران به غیر از «حمیده عباسعلی» نتایج قابل دفاعی کسب نکرد.
بانوی پرافتخار کاراته ایران در پنجمین حضورش در مسابقات آسیایی موفق به کسب پنجمین مدال شد. چهار طلا و یک نقره قهرمانی آسیا در کارنامه او نشان می دهد که «عباسعلی» یک نماد پیروزی در کاراته بانوان است که باید حساب او را از دیگر نفرات جدا کرد.
«شیما آل سعدی» نیز توانست به مدال برنز برسد تا کاراته ایران را به داشتن مهره ای قبال اتکاء در سال های آینده امیدوار کند.
در کومیته تیمی نیز بانوان ایران در دفاع از عنوان قهرمانی و مدال طلای خود ناکام بودند و با شکست مقابل چین تایپه حذف شدند.
جدا از مسائل مختلفی که در مسیر انتخاب ترکیب تیم بانوان و همچنین تغییر کادر فنی صورت گرفت، این تیم نکته قابل دفاعی ندارد.
اما بزرگترین ناکامی کاراته بانوان ایران در مسابقات یک سال اخیر، شکست های نماینده کشورمان در کاتای انفرادی است.
«نگین باقری» کاتاروی باتجربه تیم بانوان ایران در مسابقات آسیایی اردن نیز با یک برد و یک باخت به کار خود پایان داد تا همچون مسابقات متعددی که اخیرا اعزام شده است، حرفی برای گفتن نداشته باشد.
مسئولان فنی فدراسیون کاراته از سال گذشته پروژه ای را برای تغییر نسل در کاتای بانوان آغاز کردند که مسیر آن به شکست ختم شد.
«مهسا افسانه» که 6 مدال آسیایی را در کاتای انفرادی و تیمی در کارنامه دارد و 2 مدال بازی های کشورهای اسلامی نیز در ویترین افتخارات او دیده می شود با بی مهری که از سوی مسولان متوجه او شد، از تیم فاصله گرفت.
در حالی که او می توانست روند موفقیت های خود را تداوم بخشد خیلی راحت کنار گذاشته شد.
جدا از او، «پریسا رحمانی»، «فاطمه صادقی» و «حدیثه جمال» دیگر کاتاروهایی هستند که می توانند به بدنه تیم بانوان تزریق شوند.
اکنون که پروژه فدراسیون کاراته با شکست روبرو شده است شاید بهتر باشد به اعزام های متعدد «باقری» که با موفقیت روبرو نمی شود، پایان داده شده و به دیگر نفرات چون «مهسا افسانه»، «جمال»، «رحمانی» و «صادقی» اعتماد شود تا آنان بتوانند با حضور در میادین مهم بین المللی، شرایط کاتا را ارتقاء دهند.
مسابقات جهانی اسپانیا در پیش است و شاید این بهترین فرصت برای پایان دادن به ناکامی های کاتای بانوان باشد.
هیچ فردی انتظار کسب مدال در مسابقات جهانی از کاتای بانوان را ندارد، اما ارائه کاتاهای خوب و نزدیک شدن به سطح بهترین های جهان، توقعی است که از کاتای بانوان می رود.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: بانوان ، کاراته ، کاتا ، آسیا
نظرات شما