تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۰۳ آبان ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
در گفت‌وگو با رویداد۲۴ مطرح شد؛
عضو کمیسیون امنیت ملی گفته است در حوزه دیپلماسی و امنیتی فعالیت‌ها مدوام ادامه دارد تا مکانی که مرزبانان ما در گروگان هستند پیدا شود. اگر مکان مشخص شود آنگاه می‌توان راحت‌تر برای مرزبانان میرجاوه اقداماتی را صورت داد.

1111111111111111111111111

رویداد۲۴ محمد آیتی: ۱۰ روزی از ربودن مرزبانان ایرانی در منطقه لولکدان میرجاوه می‌گذرد و هنوز خبری از آزادی آنها نیست. آنگونه که فرماندهان سپاه گفته‌اند یک عامل نفوذی غذای مرزبانان را مسموم کرده و با بیهوشی، آنها را ربوده‌اند. در این اخبار ضد و نقیضی نیز به گوش رسید؛ از احتمال فرار برخی از مرزبانان در راه و شروع همکاری ایران با پاکستان و همکاری با مولوی عبدالحمید برای آزادی مرزبانان. نماینده میرجاوه نیز از رایزنی با سران طوایف برای آزادی مرزبانان خبر داد؛ اخباری که البته هیچکدام هنوز تایید رسمی نشده‌اند. سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره آخرین وضعیت پیگیری مرزبانان ربوده شده در میرجاوه با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است.

نقوی‌حسینی به رویداد۲۴ گفته است: روزانه موضوع ربودن نیروهای مرزبانی در کمیسیون امنیت ملی و دیگر نهادها پیگیری می‌شود. اعضای کمیسیون مرتب گزارش‌ها را می‌خوانند و تماس‌های متعددی با نهاد‌های امنیتی داشته‌ایم.

او می‌گوید: این روز‌ها همه و مخصوصاً نیرو‌های انتظامی، امنیتی، وزارت کشور و امور خارجه مرتب در حال رصد موضوع هستند تا بتوانند این مشکل را حل کنند. اکنون، هم در حوزه دیپلماسی و هم در حوزه امنیتی فعالیت‌ها مدوام ادامه دارد تا ان‌شاءالله مکانی که مرزبانان ما در گروگان هستند پیدا شود. اگر مکان مشخص شود آنگاه می‌توان راحت‌تر برای آزادی این عزیزان اقداماتی را صورت داد. من شخصاً مطمئن هستم که این تلاش‌ها نتیجه خواهد و مرزبانان ما آزاد خواهند شد.

نقوی حسینی درباره به اینکه برخی معتقدند جمهوری اسلامی با تروریست‌های شرق کشور به تندی برخورد نمی‌کند، گفته است: به‌هیچ عنوان این ادعا را قبول ندارم زیرا ایران روی مرزبانی شرق کشور سرمایه‌گذاری خوبی کرده و حفظ و حراست آنجا را بسیار تقویت کرده است. منتها ما در شرق کشور با یک دولت مسلط بر سرزمین خودش روبرو نیستیم. این هسته‌های گروهک‌های تروریستی در خاک پاکستان و افغانستان برنامه‌ریزی، فعالیت و آشیانه دارند و خیلی راحت رفت و آمد می‌کنند. از این‌رو می‌بینیم که گاهی یک شبیخون می‌زنند و دوباره فرار می‌کنند و به کشور‌های دیگر می‌روند. حال باید پرسید جمهوری اسلامی ایران در خاک آن کشور‌ها چه باید بکند؟ مسئولیت امنیت آن طرف مرز با کشور‌های پاکستان و افغانستان نیست!

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: عده‌ای می‌گویند در بروز این حادثه سهل‌انگاری شده، اما مخالفم که گفته شود سهل‌انگاری بوده بلکه در این دست اتفاقات، نفوذ وجود داشته و در این ماجرای اخیر هم مرزبانان ما را مسموم کردند. ما هنوز در رابطه با ابعاد مختلف این ماجرا به جمع‌بندی نرسیدیم، اما به زودی گزارش آن را تکمیل و ارائه می‌دهیم. اکنون دولت پاکستان در حال همکاری با ما است و امیدوارم این همکاری تا حصول نتیجه نهایی ادامه داشته باشد.

نقوی‌حسینی در جواب به این سوال که آیا قرار است برای حل این موضوع به مانند ماجرای مشابه گروگان‌گیری چند سال گذشته از ظرفیت مولوی عبدالحمید استفاده شود یا خیر، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای آزادی گروگان‌ها از هر امکانی که بتواند استفاده خواهد کرد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
0
0
منتظر دولت پاکستان نباشیم دولت برای ازادی مرزبانان غیورماهیچکارمثبتی انجام نمی دهد !؟گذینه استفاده ازظرفیت مولانا عبدالحمیدبسیارکارامد ومثبت !؟قطعاتاجاییکه بتواند صادقانه وشفاف برای‌ازادی مرزبانان تلاش می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
0
0
برای بهبود گزیدگی هرنوع سمی ازهمان(پادزهر) استفاده میشود
دستگاه دیپلماسی خصوصا تواین موضوع ناکارٱمده(مثلا ظریف بره لبخندبزنه تاگروگانهاروٱزادکنن؟)
تاوقتی مرزبانانمون اسیرن تودست تروریستا خط ونشان کشیدن فرماندهان سپاه کارو خرابترمیکنه
بهترین گزینه ممکن پیگیری و وساطت مولوی عبدالحمید وسران قبایل بلوچ
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: