تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۳ آبان ۱۳۹۷
ترامپ:
رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال بار دیگر مدعی شد که ایران در دوره ریاست جمهوری وی به کشوری متفاوت تبدیل شده است.
ترامپ: ایران دیگر همچون گذشته نیست!
رویداد۲۴ روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه متن کامل مصاحبه خود با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را منتشر ساخت.

در این مصاحبه، ترامپ در پاسخ به پرسش‌هایی در خصوص ماجرای قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سرشناس سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، با ذکر اهمیت روابط واشنگتن- ریاض پادشاهی سعودی را متحد بسیار خوب آمریکا در ارتباط با ایران و همچنین اسرائیل دانست.

وی با ادعای اینکه برای نخستین بار ظرف سال‌های گذشته منطقه خاورمیانه شاهد تحولات بسیار قدرتمند و مثبتی بوده، بار دیگر مدعی شد که ایران در مقایسه با روز‌های نخست ریاست جمهوری وی از کشوری برخوردار از موقعیت خوب و مسلط بر سوریه و یمن به کشوری متفاوت تبدیل شده است.

دونالد ترامپ همچنین در بخشی دیگر از ادعای خود گفت: «من به توافق هسته‌ای ایران پایان دادم و درست از همان زمان، ایران دیگر آن کشور سابق نیست. اقتصاد ایران فروپاشید، ارزش پول رایج آن‌ها سقوط کرد. هرهفته شهر‌های ایران شاهد ناآرامی‌های بزرگی هستند. ایران دیگر آن کشور سابق نیست. آن‌ها سرباز‌های خود را از مناطقی خارج می‌کنند که شش ماه یا یکسال پیش تصور آن نمی‌رفت».

رئیس جمهوری آمریکا با اتهام زنی مجدد علیه تهران، بار دیگر دولت جمهوری اسلامی ایران را حامی شماره یک تروریسم در جهان خواند!
منبع: تابناک
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: