تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷
گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار؛
نیک آیین با اعلام اینکه ساماندهی بازار قطعات یدکی خودرو نیازمند نظارت جدی مسئولان و البته عرضه قطعه به بازار است، گفت: برخی نمایندگی‌ها قطعه ۷۵۰ هزار تومانی تندر۹۰ را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

برخی نمایندگی‌ها قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می‌فروشند/ متخلفان تا حد توان قیمت قطعات را بالا برده اند مردم هم ناچارند خرید کنند

رویداد۲۴ علیرضا نیک آیین با اشاره به اینکه متأسفانه بازار فروش لوازم یدکی خودرو با عدم نظارت دستگاه‌ها بهم ریخته است، اظهار داشت: متخلفان در بازار تا حد توان قیمت قطعات محصولات رنو را بالا اعلام کرده و مردم هم ناچار به خرید آن‌ها هستند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران به کمبود قطعات یدکی خودرو‌های رنو در سطح بازار اشاره کرد و گفت: علاوه بر تخلفاتی که در سطح بازار انجام می‌شود برخی از نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز هم قطعات خودرو را با قیمت‌های گران بفروش می‌رسانند این در حالی است که آن‌ها باید قطعات را با نرخ مصوب شرکت بفروشند.

وی افزود: به عنوان نمونه دیسک صفحه پژو ۴۰۵ با قیمت ۵۲۰ هزار تومان توسط ایساکو به نمایندگی‌ها عرضه می‌شود، اما تعدادی از نمایندگی‌های متخلف برخلاف قیمت مصوب شرکت این قطعه را با قیمت ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند. در بخش خودرو‌های ال ۹۰ هم دریچه گاز با قیمت ۷۵۰ تومان به نمایندگی‌ها عرضه می‌شود، اما تعدادی از آن‌ها این قطعه را با قیمت ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مشتریان می‌فروشند.

نیک آیین با اعلام اینکه ساماندهی بازار قطعات یدکی خودرو نیازمند نظارت جدی مسئولان و البته عرضه قطعه به بازار است، گفت: در حال حاضر قطعه برخی از خودرو‌ها در بازار کم شده و اگر کسی هم آن قطعات را داشته باشد با قیمت‌های بالا می‌فروشد.
منبع: تسنیم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: