تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷
طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس خواستار ورود رییس سازمان بازرسی کل کشور به ماجرای باقی ماندن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال شد.
چطور ممکن است نظر رییس قوه مقننه هم بر رفتن تاج باشد، اما او بماند؟/ رییس سازمان بازرسی به ماجرای ابقای تاج ورود کند
رویداد۲۴  طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس خواستار ورود رییس سازمان بازرسی کل کشور به ماجرای باقی ماندن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال شد.

مهدی تاج که در فهرست روسای بازنشسته فدراسیون‌ها بود، با وجود پایان مهلت قانونی پس از رایزنی ها، در این سمت باقی ماند. بر اساسا اخبار منتشرشده، او با استناد به ماده ۶۰ «قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران» مصوب سال ۹۱ که می‌گوید دستگاه‌ها مکلفند حسب درخواست جانبازان و آزادگانی که قبل از تصویب این قانون در خدمت دستگاه بود و قطع همکاری نموده‌اند، صرفا برای یک بار نسبت به اعاده به خدمت آن‌ها اقدام نمایند، در فدراسیون ماندگار شده. گفته می‌شود تاج کارمند فولاد مبارکه اصفهان بوده و ظاهرا با ۲۵ سال سابقه فعالیت خود را بازنشسته کرده است.

طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس درباره این اقدام گفت: در مورد آقای تاج نیز مانند همه دستگاه‌های دیگر، قانون مصوب مجلس باید ملاک عمل قرار بگیرد. معنا ندارد که یک قانون حتی برای شهردار هم اعمال شود، اما برای رییس فدراسیون فوتبال اعمال نشود.

او ادامه داد: به نظرم آقای سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور باید به این مسئله ورود کنند و نظر قطعی بدهند.

سیاوشی افزود: چطور ممکن است که حتی نظر رییس قوه مقننه هم این باشد که رییس فدراسیون باید بر اساس قانون بروند، اما ایشان در سمت خود بمانند. اگر این موضوع را بپذیریم، ممکن است بقیه فدراسیون‌های ورزشی هم همین بحث را پیش بکشند و خواستار ماندن شوند.

او با اشاره به مذاکرات تاج با شیخ سلمان، رییس‌ای اف سی و اینفانیتینو، رییس فیفا تصریح کرد: در این مورد حتی ورزیر ورزش نیز باید ورود کرده و نظر خود را اعلام کنند. صحبت‌های آقای تاج با مراجع بین المللی بدون توجه به مباحث داخلی بوده. واقعیت آن است که فدراسیون فوتبال از بودجه عمومی استفاده می‌کند. به نظرم وزیر ورزش باید با ورود قاطعانه به این موضوع، بحث بودجه را نیز مطرح کنند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس درباره اینکه آیا در مذاکرات مورد اشاره تاج با مراجع بین المللی بحث تعلیق فوتبال ایران مطرح شده یا خیر، گفت: گویا تهدید تعلیق را مطرح نکرده اند، اما ظاهرا گفته شده که این موضوع دخالت سیاست در ورزش تلقی می‌شود. به طور کلی نهاد‌های نظارتی باید به این مسئله ورود و تصمیم گیری کنند.
 
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: