تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - ۰۳ آذر ۱۳۹۷
تصاویر نشر شده از عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان که در آتلیه عکاسی خبرگزاری فرانسه گرفته شده، در رسانه‌های اجتماعی افغانستان خبرساز شده است.
رویداد۲۴ شماری از کاربران اجتماعی از شیک‌پوشی رئیس اجرایی افغانستان انتقاد می‌کنند. به گفته این کاربران در حالی که افغانستان متکی به کمک‌های بین‌المللی است و بخش عمده جمعیت کشور از فقر رنج می‌برند، یک سیاست‌مدار نباید تا این حد علاقمند پوشیدن لباس‌های گران قیمت باشد.

عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد +تصاویر
به گزارش بی بی سی، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، تصاویر نشر شده آقای عبدالله را نشانه آمادگی او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده عنوان کرده‌اند.

کیهان محمدی در صفحه فیس‌بوک‌اش نوشته است "داکتر عبدالله رفت پاریس در بهترین استودیو عکس‌های انتخاباتی گرفت".

شماری از کاربران اجتماعی نیز از شیک‌پوشی رئیس اجرایی افغانستان انتقاد می‌کنند. به گفته این کاربران در حالی که افغانستان متکی به کمک‌های بین‌المللی است و بخش عمده جمعیت کشور از فقر رنج می‌برند، یک سیاست‌مدار نباید تا این حد علاقمند پوشیدن لباس‌های گران قیمت باشد.

عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد +تصاویر

رسانه‌های افغانستان نیز از او انتقاد کردند که با توجه به فقر اقتصادی که در کشور وجود دارد، او نباید اینقدر به فکر لباس‌های خودش باشد.

عبدالله عبدالله در میان مقام‌های افغان به "شیک‌پوشی" شهرت دارد. خود او به ندرت در این مورد این موضوع سخن گفته و آن را یک "سلیقه" شخصی‌اش می‌داند.

چند سال قبل اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان فهرستی از دارایی‌های آقای عبدالله را نشر کرد که او گفته بود یک ساعت مچی‌اش ۴۵۰ هزار افغانی (حدود ۶۷۰۰ دلار) قیمت دارد و یک ساعت مچی دیگرش نیز ۴۳۰ هزار افغانی (حدود ۶۴۰۰ دلار) ارزش دارد که هر دو را تحفه گرفته است.

عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد +تصاویر
عکس‌های آقای عبدالله که در آتلیه عکاسی خبرگزاری فرانسه گرفته شده، شیک و با اکت‌های ویژه همراه است. ریاست اجراییه افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که آقای عبدالله روز چهارشنبه (۳۰ عقرب/آبان) در حاشیه‌ا‌ی سفرش به فرانسه برای شرکت در نشست سازمان همکاری و اقتصادی اروپا به دعوت خبرگزاری فرانسه از مقر این خبرگزاری در پاریس، پایتخت فرانسه دیدن کرد.

در این خبرنامه آمده که آقای عبدالله بعد از مصاحبه با خبرگزاری فرانسه "به تقاضای خبرگزاری فرانسه به استودیوی عکاسی این خبرگزاری رفت و آقای جویل سگیت یکی از عکاسان مشهور این خبرگزاری از رئیس اجراییه افغانستان عکس گرفت. "

عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد +تصاویر
 
این خبرنامه افزوده که "شخصیت‌های مشهور جهان، چون روسای جمهوری، دبیرکل سازمان ملل و هنرمندان به این استودیو عکاسی دعوت شده‌اند و آقای سگیت از آن‌ها عکس گرفته است. "

جوئل سگیت پیشتر در صفحه اینستاگرام و توئیترش عکس‌های پرتره افراد مشهور، سیاستمداران و هنرمندانی را که گرفته نشر کرده و امروز هم یکی از همین عکس‌های عبدالله عبدالله را نشر کرد.
 
منبع:فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: