تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
بهای طلا رشد کرد؛
در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی از وضعیت رشد اقتصاد جهانی در انتظار نشست گروه ۲۰ در هفته جاری هستند تا ارزیابی بهتری از وضعیت جنگ تجاری به دست بیاورند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۹/۰۵

 

رویداد۲۴ در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی از وضعیت رشد اقتصاد جهانی در انتظار نشست گروه ۲۰ در هفته جاری هستند تا ارزیابی بهتری از وضعیت جنگ تجاری به دست بیاورند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در سنگاپور گفت: «با توجه به نامشخص بودن روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و جنگ تجاری میان آمریکا و چین، مردم این بار دارند سرمایه شان را به سمت بازار طلا می‌برند.»

قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این هفته در حاشیه نشست گروه ۲۰ در بوینس آیرس با همتای چینی خود دیدار و گفت: وگو کند. مقامات برخی از کشور‌های عو گروه ۲۰ امیدوارند که از این نشست یک آتش بس نسبی در جنگ سرد میان دو اقتصاد بزرگ جهان به دست آید، اما آن‌ها چندان از این مسئله مطمئن نیستند.

تحلیلگران‌ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «گمانه زنی‌ها در مورد نتیجه نشست گروه ۲۰ و احتمال دستیابی به توافقی بین آمریکا و چین موجب شده تا قیمت طلا نسبتا افزایش یابد.»، اما تحلیلگران معتقدند، قیمت طلا در کوتاه مدت عمدتا تحت تاثیر نوسان ارزش دلار تعیین می‌شود. رشد ارزش دلار در ماه‌های اخیر موجب کاهش قیمت فلز زرد شده است. قیمت طلا نسبت به بالاترین رقم‌های ماه آوریل بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته، در حالی که ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی رشد داشته است.

قرار است صورت مذاکرات کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در روز‌های ۷ و ۸ نوامبر، اواخر این هفته منتشر شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۱۲۲۵ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت طلا‌ی آمریکا نیز ۰.۲۵ درصد رشد داشت و به ۱۲۲۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: