تاریخ انتشار: ۲۱:۵۳ - ۰۶ آذر ۱۳۹۷
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
معاون وزیر ارتباطات گفت: بنابر اعلام مسئولان مرکز ملی فضای مجازی، هاتگرام و تلگرام طلایی تا آخر آذر برای مستقل شدن از تلگرام فرصت دارند و فعلاً مجاز هستند.

هاتگرام و تلگرام طلایی فعلاً مجاز هستند

رویداد۲۴ حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با تأکید بر اینکه بنابر اعلام مسئولان فضای مجازی دو پیام‌رسان هاتگرام و تلگرام طلایی تا آخر آذرماه برای مستقل شدن از تلگرام مهلت دارند، گفت: هاتگرام و تلگرام طلایی فعلاً مجاز هستند و اگر تا آخر آذر مستقل نشوند و مرکز ملی فضای مجازی نیز مهلت فعالیت آن‌ها را تمدید نکند، غیرقانونی شناخته می‌شوند.

وی یادآور شد: مشکل پیام‌رسان‌ها در کشور ابعاد مختلفی دارد که اگر به این مشکلات به صورت ریشه‌ای رسیدگی نشود، همچنان باقی خواهند ماند.

فتاحی عنوان کرد: سند شورای عالی فضای مجازی درباره پیام‌رسان‌ها تمامی ابعاد فنی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و کسب و کار پیام‌رسان‌ها را دیده که اگر این سند به طور کامل و صحیح اجرا و رعایت شود، منجر به اقناع کاربران در استفاده از پیام‌رسان بومی خواهد شد و دیگر لازم نیست، پیام‌رسان‌های خارجی را فیلتر کنیم تا مردم به سمت پیام‌رسان‌های داخلی سوق پیدا کنند.

امروز علاء الدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم گفته بود که هاتگرام و تلگرام طلایی از نظر وزارت اطلاعات مجاز هستند.

 

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: