تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۵ دی ۱۳۹۷
پاسخ نایب رئیس فراکسیون امید به آیت الله جنتی
محمدرضا تابش درواکنش به اظهارات آیت الله جنتی درباره گذاشتن دوره آموزشی برای نمایندگان گفت: این مجلس محصول نظارت استصوابی شورای نگهبان است و بهتر است فرافکنی نکنیم.
تابش: فرافکنی نکنید؛ این مجلس محصول نظارت استصوابی شماست
رویداد۲۴ بیشتر از یک هفته است که موضوع انتشاره فیلم درگیری لفظی نماینده سراوان به یکی از داغترین بحث‌ها تبدیل شده است و انتشار ویدئو‌هایی که دیگر می‌توان به آن لقب سریال را داد هر روز جنجالی به پا می‌کند. در این میان هم هر ویدئویی که با انتطار آرام شدن فضا منتشر می‌شود تنها اوضاع را پیچیده‌تر از گذشته می‌کند به طوری که این روز‌ها کلیت مجلس در سیبل انتقادات قرار گرفته است و نقد‌ها تا جایی ادامه پیدا می‌کند که آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان عنوان می‌کند باید برای نمایندگان یک دوره آموزش اخلاق گذاشت. موضوعی که با واکنش برخی از کنشگران سیاسی قرار گرفت که پاسخ عباس عبدی نمونه بارز آن بود.
 
عبدی در توئیترش در واکنش به اظهارات جنتی گفت: این مجلس محصول نظارت شورای نگهبان است. ساعتی بعد عباسعلی کدخدایی به این دست از اظهار نظر‌ها واکنش نشان داد و گفت: نظارت شورای نگهبان حداقلی است و اتفاقات این روز‌ها ناشی از همین نظارت‌های حداقلی است. اما سوال اینجاست آیا ایراد ناشی از نظارت شورای نگهبان است یا ریشه در خود مجلس دارد؟

محمدرضا تابش نائب رئیس فراکسیون امید در این رابطه گفت: این مجلس محصول نظارت استصوابی شورای نگهبان است و بهتر است فرا فکنی نکنیم. یک زمانی خدمت آیت‌الله جنتی رسیدم گفتند چرا وضعیت مجلس اینگونه است؟ گفتم حاج آقا نصف تقصیرات متوجه شماست که رد صلاحیت‌هایتان گسترده بود و بخشی هم متوجه ماست که هرکس ادعا کرد اصلاح طلب است ما او را در لیست قرار دادیم؛ لذا این مجلس محصول نظارت استصوابی شورای نگهبان است و نه ما و نه آن‌ها نباید فرافکنی کنیم بلکه باید در برابر عملکردهایمان پاسخگو باشیم.

او ادامه داد: ناگفته نماند همیشه باب بوده است که در بدو ورود نمایندگان به مجلس به آن‌ها جزوات آموزشی، آئین نامه داخلی، قانون اساسی و ... می‌دهند. نمی‌گویم از نمایندگان مجلس امتحان گرفته می‌شود، اما این مراحلی که در جامعه مطرح می‌شود برای یک نماینده طی می‌شود. مضاف بر اینکه بهتر است قضاوت هایمان را منصفانه کنیم. بالاخره در یک صحبت چند ساعته ممکن است بخشی از این بحث‌ها چالشی شود. اینکه تنها ۳۰ ثانیه از یک نطق را منتشر کنند خارج از عدالت است. البته در همین ۳۰ ثانیه اگر اسائه ادبی شده است باید عذرخواهی صورت بگیرد.

از سوی دیگر اتفاقات اخیر موجب شده است بخش زیادی از انتقادات متوجه اصلاح طلبان و لیست امید شود. تابش گفت: من این را یک خط سازمان دهی شده و سازمان یافته شده می‌دانم که در صدد تخریب مجلس هستند. به هر حال در مجلس یک روز اصلاح طلبان اکثریت را دارند و روز دیگر اصولگرایان؛ لذا باید از این رکن رکین حمایت کنیم. هم همه قوا در این راستا مسوولیت دارند و هم نمایندگان باید بیشتر از همه تلاش کنند تا شان مجلس افول پیدا نکند.
منبع: خبرآنلاین
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: