تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۷
حباب سکه ۴۰۰ هزار تومان شد؛
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تشریح دلایل قیمت سکه گفت: حباب سکه هم اکنون به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

۳ دلیل افزایش قیمت سکه

رویداد۲۴ آیت محمدولی، در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: خرید و فروش طلا در بازار داغ نشده، ولی نمی‌خواهیم گله کنیم که اصلا خرید و فروشی نیست.

وی با بیان اینکه نسبت به ماه‌های قبل توجه مردم به مصنوعات طلا کمی بیشتر شده است، افزود:، ولی آنطور که باید بگوییم کاسبی و داد و ستد داریم، نداریم، آنهم با این وضع و گستردگی صنعت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به اینکه داد و ستد‌ها الان نسبت به اوایل سال طبیعتاً درصدی بهتر شده است، تصریح کرد: حباب سکه امروز بین ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

محمد، ولی درباره دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در روز‌های اخیر گفت: یکی از دلایل داخلی افزایش قیمت طلا و سکه، افزایش قیمت ارز است که باعث افزایش قیمت طلا و سکه نیز می‌شود.

وی افزود: همچنین نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، یکی از دلایل اصلی افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه است ضمن آنکه قیمت جهانی طلا نیز به دلیل پایان سال میلادی و افزایش تقاضا، افزایش یافته است.

 امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته اندکی افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۶۶۸ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۱۸۶ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۶ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۸۵ دلار معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: