تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱ - ۱۸ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
شریعتمداری؛
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: لیست کامل بیمه شدگانی که زیر سه میلیون حقوق دریافت می‌کنند از سوی تامین اجتماعی تهیه شده و برای توزیع سبد کالا منتظر تخصیص بودجه هستیم.

لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی برای دریافت سبد کالا آماده شد

رویداد۲۴ محمد شریعتمداری، وزیرکاردرباره سبد کالای کارگران گفت: توزیع سبد کالا میان بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به پایان رسیده و مرحله بعد شامل بیمه شدگان شاغل در بخش‌های دولتی و غیردولتی است که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. به تمامی این افراد سبد کالا تعلق می‌گیرد.

وی گفت: لیست حقوق این افراد از سوی تامین اجتماعی ارسال شده و به محض دریافت اعتبار خزانه توزیع سبد کالا آغاز می‌شود.

شریعتمداری افزود: همچنین درصدی از افراد هستند که در هیچ صندوقی سابقه پرداخت حق بیمه ندارند و کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند که این افراد سبد کالا شامل حالشان می‌شود و تا پایان سال در میان آن‌ها توزیع خواهد شد. کارگران فصلی، سربازان، قالیبافان و ... از جمله این افراد هستند.

شریعتمداری در مورد مرحله دوم سبد کالای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: مرحله اول این کار انجام شده و دستورش ابلاغ شده و مابقی مراحل طی خواهد شد و برای تخصیص سبد باید منتظر اعتبار باشیم.

وی در مورد شناسایی افرادی که از درآمد کافی برخوردار هستند و یارانه دریافت می‌کنند، گفت: در لایحه بودجه دولت شناسایی این افراد به استانداران محول شده که با همکاری وزارت رفاه و تصویب مجلس انجام خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در خصوص حقوق پایین بازنشستگان نیز گفت: این موضوع مورد اعتراض بسیاری از بازنشستگان است، زیرا حقوق آن‌ها کفاف زندگی شان را نمی‌دهد و ما در ایران زندگی می‌کنیم و همراهی و مهربانی و همدلی ارزشمندتر است و با در نظر گرفتن توان مالی دولت ادعای به حق بازنشستگان را پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد کمیته دستمزد اظهار داشت: این کمیته که زیرمجموعه شورای عالی کار است تاکنون جلسات متعددی را برگزار کرده و حداقل معیشت خانوار‌ها با حداقل دستمزدی که می‌گیرد مورد رسیدگی قرار گرفته است پس از ارائه گزارش‌ها در شورای عالی کار دستمزد سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
بیمه شدگان اختیاری تامین اجتماعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
1
0
بیمه شدگان اختیاری تامین اجتماعی بدبخترین اقشار ممکلت جز هیچ گروهی از افراد این مملکت نیستند !!!!
هم از جیب خود بیمه میدیم و هم هیچ حق و حقوقی نداریم
مریم.م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
0
0
وقتی فکر می کنم که من به عنوان یک بیمه شده اختیاری تامین اجتماعی رو چه حسابی از خدمات این سازمان معاف هستم در حالی که دارم مثل سایرین پول پرداخت می کنم اونم پولی که تو این مملوت با هزار جون کندن در میارم آخرش دو دستی تقدیم سازمان می کنم که آخرش آیا من به سن بازنشستگی برسم یا خرج کفن و دفنم کنم. حداقل مثل سایرین خدمات بدید...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: